Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ennyire fajgyülölök az...

Miért ennyire fajgyülölök az emberek? Valaki tud értelmes magyarázatot hogy miért utálják sokan a cigányokat?! Én egyik táborba sem vélem magam tartozni! Bár én sem szeretem a rosszabbakat de vannak jobbak is és ők szenvednek!

Figyelt kérdés
2010. máj. 27. 22:36
1 2 3 4 5 6
 41/55 A kérdező kommentje:

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.


nyugodj meg ne aggaszd magad, nem éri fel ép ésszel!

2010. máj. 28. 22:19
 42/55 anonim ***** válasza:
95%

Pontosan ez a gond Veled,hogy pörögsz itt,mint valami Teréz anya,szerintem inkább szedj nyugtatókat,és higgadj le!

Na most,számtalan ide író a tapasztalatait osztotta meg a nagyközönséggel.Ezek a személyes tapasztalatok érdekes módon mindenkinél negatívak.Ezek puszta tények.Nem tudsz változtatni rajtuk.Ennyi.


Kérdező,miután megtanultál írni,és megtanultad,melyik kifejezést mire használjuk,majd beszélgethetünk az ész,intelligencia témáról...

2010. máj. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
4%

23:10, szerintem inkább neked kéne megtanulnod különbséget tenni "pörgés" és nyugodt véleménynyilvánítás között.

Egyáltalán nem ingerülten írtam, amit írtam, hanem normálisan elmondtam én is a saját véleményemet. Ha tudnál szöveget értelmezni és érzékelnéd a hangsúlyokat egy írásban (tudod, írásjelek,vesszők, miegymás), látnád, hogy itt pont te vagy az, aki felhúzza magát és támad.

Az egyetlen bajod az, hogy a véleményem nem egyezik a tiéddel (és a nyáj többi díszes tagjáéval) és ezért idegbetegnek titulálsz (mert a fene nagy intelligenciádból, amit itt fitogtatsz, ennyire telik), de ez már téged minősít.

Inkább legeljetek tovább, én meg csak mosolygok :).

L/23

2010. máj. 29. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
95%
Tehát azok az emberek, akiknek van negatív tapasztalata cigányokkal, az rögtön rasszista? Ebben az esetben tudnod, kell, hogy nagyon-nagyon sok ember (kb90%) rasszista!
2010. máj. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
94%
Hmm,finom a fű! :-) A véleményem pedig továbbra is ugyanaz. Nem azért,mert ez a divat,vagy mert 50 másik ember ezt mondja,hanem mert vannak bizonyos tények,amelyek miatt azt érzem,amit érzek.Mint már sokszor leírtam,nem utálatot,de a távolságot azért tartom Tőlük.lehet,hogy emiatt bika vagyok,de én inkább vagyok birka,mint FEKETE bárány... :-)
2010. máj. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
97%

Csakl most látom, hogy le lettem rasszistázva, és elítélve, mert mentősként azt mertem írni, hogy rossz tapasztalataim vannak a cigányokkal. Hát akkor idefigyelj kislány, 27 éves nő vagyok, és előfordúlt hogy egy 120 kilós, bedrogozott, szerinted ugyanolyan ember, mint a többi nekemjött, leköpött, és nemsokon múlt, hogy megkéseét! - és ettől miután sikerűlt lenyugtatni, ugyanúgy elláttam, fogalalkoztam a nem éppen kis létszámú, és nem éppen kedves családjával, próbáltam elmondani nekik szépen mi miért történik, stb... ahogyan azt kell nálunk "közszférásoknál" . Kikérem magamnak, hogy megkérdőjelezed a munkámat, ebből látszik, fogalmad sincs, hogy aki ezt a szakmát választja, az eleve nem tesz-nem tehet különbséget emberek között! DE nehogy már ne lehessen véleményem, ez még nem rasszizmus! Felháborítónak tartom, hogy a szádra mered venni azokat az embereket, akik naponta életeket mentenek, gondolj csak bele 1 élet is mennyit ér, nekünk több 1000 van kezünkben munkánk során! Azt írod rossz tapasztalataid vannak, de nem vagy előítéletes - ááá nem, csak felemlegeted, és azokból az élményekből indúlsz ki! - közlöm, ez az előítélet! Minimum egy "elnézést" elvárnék, de tudom ez esélytelen... Azért én kérek bocsánatot, hogy ennyire kifakadtam, de felháborít, hogy egy ismeretlen így ír rólam-rólunk! És akkor befejezésül pár eset, amit magyar-német-román-szerb-holland..... még nem tett, csak cigány : lek.urváztak, leköptek, a hordágyra löktek, késsel fenyegettek, a család a mentőt megtámadta-megdobálta, üvöltöztek velünk, feljelentéssel fenyegettek( hozzáteszem a semmiért, repülni mi sem tudunk, idő kell, hogy kiérjünk) , a mentőbe beszállva miközben a szemembe nézett magaalá erszetette a vizeletét... és ekkor is toleránsak voltunk, de nehogymár ne jegyezhessem meg a történteket, mert "közszférás vagyok"!

Mégegyszer a lényeg, amit nem tudtál értelmezni: AZ A CIGÁNY AKI ÚGY VISELKEDIK, NEM AKI ANNAK SZÜLETIK!

2010. máj. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
93%

Most nézem a kishölgy 67%ban ad hasznos válaszokat... akkor mit is vártam?

- a közszolgálati dolgozó ( aki ma is a legnagyobb türelemmel látott el egy cigány srácot, minden rosszallás, fintorgás, ellenszenv nélkül)

2010. máj. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
97%
Minden elismerésem, hogy ennyi lelki-fizikai támadás, fenyegetés és hálátlanság ellenére is ilyen kitartóan végzed a munkádat. A karanténos kishölggyel pedig felesleges foglalkoznod, az élet úgyis megtanítja majd arra, amit meg kell tanulnia.
2010. máj. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
95%
Ja és egy megjegyzés: Nem ő vagyok, csak a százalékunk ugyanannyi. :)
2010. máj. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
95%
:) nem is feltételeztem, hogy ő lennél :) - és köszönöm szépen!
2010. máj. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!