Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mièrt lovagol midenki a...

Mièrt lovagol midenki a helyes íràsi hibãkon? Nagy rêsze elütès mobilon. Ès ha beteg? Erre nem gondoltok?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 17. 23:34
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
18%
"Minél többet olvas valaki, annál jobb a helyesírása." - Cáfolom. Ha tudnád, mennyi hibát hagynak benne a könyvekben, csak mert nem figyelnek oda rendesen a lektorálásra... :-D Ráadásul az sem mindegy, hogy melyik évből származó kiadást olvasod régi könyvek esetén.
2018. ápr. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim válasza:
96%
Nagyon zavar, amikor alig tudom értelmezni a szöveget, mert nincs vessző. Kétszer kell elolvasni, hogy értsem a kérdést.Füstöl szegény agyam, mire feldolgozza. 😃
2018. ápr. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
62%

"Ès ha beteg?": de milyen beteg? És folyamatosan? És mindig ugyanazon személy?

Oké, elfogadom, hogy pl.: remeg a keze, épp el van törve neki, vagy hasonló, de hogy szinte minden embernek, az már durva lenne...

2018. ápr. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim válasza:
81%
Az elütés más.Azt lehet látni.De muszáj helyett muszály az nem elütés.És aki tud helyesen írni annak bizony szúrja a szemét.Személy szerint engem a rövidítések is bosszantanak.
2018. ápr. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
25%

Hiába pontoztátok le az olvasás és a helyesírás közötti összefüggéssel kapcsolatos cáfolatomat, attól még tény. De ezek szerint nem olvastok elég figyelmesen, vagy nem volt a kezetekben olyan 1000x oldalas könyv, aminek minden oldalán volt valami hiba, ami nehezítette az olvasást és szenvedés volt (nekem már volt szerencsétlenségem ilyenhez, azóta jobban kiszúrom a többi könyvben is egyébként a hibákat, ez billentette át a véleményemet, mert korábban én is úgy gondoltam, hogy a sok olvasás segíthet, hát egy frászt, amit olvasol, az ragad, de nem csak a jó, hanem a helytelen is).

Ja, és még az írói szabadságról szó sem volt, ott van pl. Fülig Jimmy.

2018. ápr. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
44%

Még amit kihagytam az olvasással kapcsolatban, hogy a szókincs bővítésére egyébként jó, de helyesírás javítására nem, azt szépen el lehet felejteni. Valószínűleg mindenkinek vannak berögzült hibái, amit úgy tanult vagy úgy maradt meg, mert úgy olvasta. Ezért nem kell senkit bántani. Nekem is van ilyen, és nem logikus, miért kéne másképp, mert érthető magyarázat sincs. Nemrég újult meg a helyesírás, van az újdonságok között számomra eléggé hajmeresztő is, és nem akarom megtanulni az újat 30 fölött úgy, hogy nem szakmám, így azokat az új helyesírás szerint nem biztos, hogy helyesen fogom írni. De ezek nem olyan hibák, amiktől nem lehet érteni a szöveget, és az ilyen hibákkal én is toleráns vagyok, sőt, 1-2 elírás is belefér, mert én is vétek.

Nekem csak azzal van bajom helyesírás tekintetében, ha valakinek olyan szinten vannak hibái, hogy a szövege értelmezhetetlen, vagy nehezen olvasható.

2018. ápr. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
86%

#26

Ha kicsit távolabbról nézed a kérdéskört: aki sokat olvas, bővül a szókincse, igénye lesz a nyelv helyes használatára, szóval ha olvas is hibákat egy könyvben, regényben, nem fogja rosszul megtanulni. Amúgy nem tudom, milyen könyveket olvasol, én régebbi '60-'70-es években kiadott szépirodalmon nevelkedtem, elvétve találok csak hibát bennük.

2018. ápr. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:
Senki nem monta hogy mindenki beteg meg hogy mindnek elvantörve a keze. De lehet épp fáradt vagy nem lát jól,vagy 1000 lehetőség van. En mobilom és olyan kicsik a betük stb.. És nem javitja ki!!!
2018. ápr. 18. 11:03
 29/39 A kérdező kommentje:
Ja és lehet külföldi is az illető.
2018. ápr. 18. 11:04
 30/39 anonim ***** válasza:
15%
"Ha kicsit távolabbról nézed a kérdéskört: aki sokat olvas, bővül a szókincse, igénye lesz a nyelv helyes használatára" - Ezt is tudom cáfolni, csak mert valaki sokat olvas, még nem lesz tőle igényesebb a nyelv helyes használatára. Láttam már ebből csúnya vitákat régebben a moly.hu-n (ahonnan azóta leléptem). Csak mert sokat olvas valaki, még lehet igénytelen és ostoba.
2018. ápr. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!