Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Románia - azonos neműek...

Románia - azonos neműek házassága és az Alkotmány. Mit szóltok a népszavazáshoz? Q

Figyelt kérdés

én őszintén az ellenkezőjét vártam, de ismét bebizonyosodott h Románia már tényleg minden tekintetben megelőz minket, és helyet kellene cserülnünk a térképen vagy tudom is én, Ukraina részének lennünk. ugye mi totális hátramenetb en vagyunk, egyre jobban az oroszok a példa, a románoknál meg azért mégis van már egy korrupciós ügyészség, ezek szerint emberi jogokban is a közfelfogás előrébb jár stb.


Sose értettem, miért pont a magyar lóg ki ennyire a sorból, de egyszer vki felvilágosíthatna.


2018. okt. 9. 08:29
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
40%
Érdekes módon a magyar kisebbségnek valahogy nem sikerül érvényesítenie a jogait. Őket kellene kérdezni.
2018. okt. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
31%
Azt vártam, hogy sikerül, de úgy látszik, az emberek csak ennyire tartották fontosnak azt, hogy az alkotmány is védje a családot. Talán arra gondoltak, hogy minek, ha úgysincs melegházasság? A törvényeket egyszerűbb megváltoztatni, az alkotmányt pedig lehet, hogy módosíthatatlanná teszik (bár ez csak egy újabb szint védelem lenne).
2018. okt. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
72%

ma 08:52-es: magyarázd már el, mennyibn védné a családot az, ha melegek nem köthetnek házasságot?

Aki meleg, az úgysem fog heteró kapcsolatban élni, aki heteró, annak semmi változást nem jelent a melegházasság, és akik heteróként együtt élnek házasságkötés nélkül, azok sincsenek hátrányban sem a heteró házasságban élökkel, sem a meleg házasságban élökkel szemben.

Szóval ez a "család védelme" szerintem teljesen értelmetlen szöveg, csak propaganda!

(NEM vagyok meleg, nem vagyok liberális - habár a legtöbbnek fogalma sincs a szó jelentéséröl - , csak egyszerüen nem értem ezt a hülyeséget)

2018. okt. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
32%
3 "mennyibn védné a családot" - az örökbefogadás miatt a gyermekeket védi a klasszikus, tradicionális az egész világon évezredekig bevált családmodell. Kösz, nem kérek "de úgyis elválnak, verik stb dolgokat - akkor is így jó, ha a gyereknek apja és anyja van.
2018. okt. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 Mansour ***** válasza:
29%
Nyilván, de itt a család és a házasság hagyományos fogalmának védelméről van szó, ami pedig nagyon is helyénvaló. Ez valójában nem a homoszexuális emberekről szól, őket csak felhasználják a "nemes cél" érdekében. A hagyományos társadalmi-kulturális struktúrák ellen folyik a harc, hogy helyet csináljanak a szép új világnak.
2018. okt. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 Mansour ***** válasza:
28%

"az örökbefogadás miatt a gyermekeket védi a klasszikus, tradicionális az egész világon évezredekig bevált családmodell"

Igen, de ez csak egy kis szelete az egész dolognak. A progresszió az elnyomó hatalmi struktúrák ellen küzd, aminek legalapvetőbb és eddig legszilárdabb bástyája volt a hagyományos család. Csak hogy világos legyen: a végső cél nem az, hogy meleg párok is házasodhassanak és gyereket fogadhassanak örökbe. Ha ez teljesül, találnak valami mást. A cél a család, mint hatalmi struktúra megsemmisítése.

2018. okt. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
34%
6 igazad van- a cél megbetegíteni a sejtet - ami után a szerv, a szervezet és működése is beteg lesz, legyöngült és emberalatti állapotú massza.
2018. okt. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
41%
Bocsánat! Nem a magyar lóg ki a sorból. A vezetője. Nem mindegy.
2018. okt. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
68%
#4, hát azért szerintem jól nézzél körül, hogy mennyire lehet "bevált"-nak nevezni, és nem csak arról van szó, hogy jól vagy rosszul bánnak a gyerekkel, hanem hogy az hogy "van apja és anyja" még nem jelenti azt, hogy ilyen arányban részt is vesznek vagy vállalnak a gyereknevelésből. Komolyan, szerintem ezt a férfi-női mintát a gyerek nem feltétlen a közvetlen környezetéből sajátítja el, régen sem és mostanában sem igazán. Jó hogy azt nem mondják nem megfelelő környezet egy gyerek számára ha csak egynemű testvérei vannak. Ha valakinek fiú létére 5 fiú testvére volt, aztán felnőtt korában lánya születik, már hátrányból indul vagy hogy képzelik ezt el? Nem is értem.
2018. okt. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
39%

Kérdező, retardált vagy.


[link]

2018. okt. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!