Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Románia - azonos neműek...

Románia - azonos neműek házassága és az Alkotmány. Mit szóltok a népszavazáshoz? Q

Figyelt kérdés

én őszintén az ellenkezőjét vártam, de ismét bebizonyosodott h Románia már tényleg minden tekintetben megelőz minket, és helyet kellene cserülnünk a térképen vagy tudom is én, Ukraina részének lennünk. ugye mi totális hátramenetb en vagyunk, egyre jobban az oroszok a példa, a románoknál meg azért mégis van már egy korrupciós ügyészség, ezek szerint emberi jogokban is a közfelfogás előrébb jár stb.


Sose értettem, miért pont a magyar lóg ki ennyire a sorból, de egyszer vki felvilágosíthatna.


2018. okt. 9. 08:29
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
27%

"szerintem ezt a férfi-női mintát a gyerek nem feltétlen a közvetlen környezetéből sajátítja el"#9

De igen. Az ember az emberré levést az embertől tanulja!

Nagyon fontos ezt tudni- és egyben megérteni a szocializáció és nevelés eszméletlen nagy felelősségét.

Ha nem látna maga körül énlényeket (vagy más szóval mondva embereket) a megszületett lény a függőleges testhelyzetet NEM venné fel! nem tanulnak meg beszélni, és szavakkal gondolkozni - vagyis sajnos nem lenne ember, mivel ezek az emberi mivoltunk fundamentumai. és egy néhány év múltán ezeket már nem is lehet megtanulni.

2018. okt. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 Mansour ***** válasza:
35%

"az hogy "van apja és anyja" még nem jelenti azt, hogy ilyen arányban részt is vesznek vagy vállalnak a gyereknevelésből."

És ennek mi köze a témához? A "bevált" itt nem azt jelenti, hogy tökéletes, hanem hogy nincs jobb létező alternatíva. Vagy mit akarsz helyette? A szép új világot, ahol szégyen, ha valakit anya szül?

2018. okt. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
44%
#11 De nem csak a szülőkkel van kapcsolatban egy gyerek. Van nagyszülő, nagynéni, nagybácsi, unokatestvér, dajka, óvónő, pedagógus, és elhiszem hogy vannak olyan minták amit utánzással tanul el a gyerek, de azért olyan is, ami egészen magától működni fog rajta és benne, akkor is ha senki nem mutatta meg neki előtte hogyan kell.
2018. okt. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
62%

Romániában nincs olyan hengeres, mint itthon. Nem csak a melegkerdesben, pl a migransaradat éppen ugyanúgy érinti őket, mint minket. Sehogy.

Ott is megprobaljak politikai célra felhasznalni persze, de az emberek megértik, hogy ez a Nyugat baja, nem a miénk, és nem foglalkoznak vele.

Itthon meg mindenki egyből saját küldetésének érzi, amikor egyáltalán nem érinti őket sem a bevandorlas, sem az a Parszaz meleg, aki osszehazasodna.

Én sem mennek el szavazni, ha lenne (de nálunk ilyenről nem kérdezik meg a népet, diktatúrában csak simán beleirogatnak az alkotmányba)

Miért nem? Mert nem érint. Nem vagyok meleg, nincs rokonok meg barátok közt sem olyan, aki azonos neművel akar házasodni.

2018. okt. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

szal a család védelme :)


aha, érdekes meglátások vannak itt, de aki ezt írta, attól kérdezném, h egy meleg pár tényleg az alkotmány miatt majd családot alapít? vagy ezt ki hogy gondolta? vagy ezt úgy értelmezik, h akkor a heteró embereknek köteloező lesz meleggel házasodni? vagy mire kell gondolni?


aztán a másik nagy igazság: itt egyenlő jogokról van szó (!!!!), amelyeket érdekes módon, csak keleti környezetben tartanak furának, civilizáltabb országokban meg pont azon nevettem, h a legnagyobb melegjogi aktivisták heteró fiúk :D

enyhe mentalitásbeli különbség ...

hát hiába, szal itt tartunk ... amíg egy normális országban arra hajtanak h akarnak maguknak meleg havert, mert az milyen jó, addig itt ilyen agyalágyult evidenciákon kell vitázni ... durva.


de lényeg a lényeg, h azért Románia ismét előrébb került, ez tény a társadalmi jogegyenléősségben és emberi jogokban. nem véletlenül magyarország ellen születik Sargentini-jelentés ... azért ez is elgondolkodtató.

2018. okt. 9. 12:23
 16/31 A kérdező kommentje:

#14

nos igen, egy épelméjű heteró ember így gondolkodik .... csak pont az ép elméből mintha kicsit hiány lenbne az országban. nem?

2018. okt. 9. 12:25
 17/31 A kérdező kommentje:

#11

csak röviden:

a-a-a! kihagyod a számításból az ösztönöket!! azokkal pedig nem sokat lehet kezdeni.

2018. okt. 9. 12:26
 18/31 Mansour ***** válasza:
65%
Kérdező, valamit kérdeznék tőled: Ismered Huxley Szép új világ című könyvét? Ha igen, tetszik neked az abban ábrázolt világ, szeretnél ilyen világban élni? Mert ha igen, a legjobb úton haladsz.
2018. okt. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

nem, nem ismerem, majd megnézem. de ettől függetlenül se értem, ugyan mitől változna a világ.

vagy te is azt mondod h több meleg lesz?

2018. okt. 10. 19:23
 20/31 anonim ***** válasza:
Az örökbefogadás esetében egy egyedülálló nö vagy férfi símán örökbefogadhat egy gyereket és azt nem vizsgálják elötte (mert nem is vizsgálhatják), hogy milyen a nemi orientációja - azaz semmivel nem problémásabb egy meleg valakinek így megkapni egy gyereket, mint egy meleeg házaspárnak.
2018. okt. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!