Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Alapjoga minden embernek,...

Alapjoga minden embernek, hogy azt alkothasson amit akar művészeti témán belül, akkor miért nem tartják tiszteletben amiket alkotok? 18F

Figyelt kérdés

Minden embernek Európai Unióban alapjogai vannak a szabadsággal kapcsolatban, nemtől és kortól függetlenül! Az egyik jog, ami a "Szabadsághoz való jog" részhez tartozik ezt tartalmazza


"A művészet és a tudomány szabadsága


A művészet és a tudományos kutatás szabad. A tudományos élet szabadságát tiszteletben kell tartani."


Ezen iromány tanúsítja, hogy azt rajzolok, írok, filmezek, zenélek stb amit csak szeretnék! És nem csak én, hanem mindenki más is!


A problémám az, hogy én furry képeket is szoktam alkotni nagyon gyakran(aki nem tudja mi a furry, itt megnézheti [link] ) mégis, az emberek jó része (de szerencsére nem a többség) ezt nem tartja tiszteletben, képeim rágalmazza és szidja, szándékosan bántó módon véleményezi, valamint becsmérlő szavakat mondanak rám is ezen képek miatt! Én az ő művészi alkotásaikra (vagy bárki máséra) semmi rosszat, ha véleményezem akkor jót mondok róla vagy ha nem tetszik, akkor vagy csöndben maradok, vagy a kritikákat finoman, építő jelleggel mondom el! Kérdem én, akkor nekem miért nem adjak meg alapjogomat? Ez az egyik legtermészetesebb joga minden egyénnek!


2011. nov. 9. 16:52
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

21:04


"Azért valld be, 18 évesnél még leszel "felnőttebb".

Plusz az állatos figurák rajzolásáról sem az érettség jut eszébe a legtöbb embernek.

És ez ha földhöz vágod magad sem fog megváltozni."


Természetes, hogy leszek még ennél érettebb, hiszem még (sajnos) alig rendelkezem igazán komoly élettapasztalatokkal. Az meg, hogy az emberek többségének "nem az érettség jut eszébe az állatos rajzok miatt" én erről nem tehetek, mint ahogyan arról sem hogy a legtöbb ember előítéletes és az alapján szelektál hogy neki mi az érték. És szerintem igenis elismerendőek az igazán nagy furry alkotók részletes, több hónapos munkával megalkotott képeik, amik nagy tehetséget és kitartást igényelnek, mi ez, ha nem érett, felnőt kitartás igénylő nehéz és megterhelő alkotás?


A "földhoz vágás"-ról annyit, hogy nem is kívánok vergődni, ugyanis nem a többi embernek való megfelelési vágy hajt a képek rajzolásánál többnyire, hanem személyes érzéseim kifelyezése.

2011. nov. 10. 21:13
 12/18 anonim ***** válasza:

A lány vagyok, aki azt kérdezte, hogy dA-s vagy e: Tudom, hogy nehéz, de egyszerűen hagyd figyelmen kívül azokat a nagyon durva kritikákat, és vagy "hide" vagy "Flag as spam" , és minden meg van oldva.


Ha adhatok egy tanácsot, az építő jellegű kritikákat viszont ne cenzúrázgasd, mert az illető jó szívvel írja. Vagy megfogadod őket, vagy nem, de illik őket megköszönni. :)


Ha nem túl nagy kérés, tudnál linkelni esetleg valami rajzot? Kíváncsivá tettél.


22/L

2011. nov. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

21:13


Elküldtem priviben neked a DeviantArt profilom

2011. nov. 10. 21:37
 14/18 anonim ***** válasza:
Köszönöm, megkaptam, és nagyon tetszenek a munkáid.
2011. nov. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
38%
Szerintem ez egy f0s szó szerint , szerintem ha fingok egyet akkor többet érek el vele mint te ezzel.Annyi művészet szorult ebbe mint egy döglött hintalóba.És nem kell azért itt sírni mert valakinek nem tettszik akik között én is itt vagyok inkább menj el bulizni igyál drogozz stb de ez tényleg "egy dolog ami az emberből kijön a wc-n!
2011. nov. 12. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

04:36


Jól van köszönöm szépen a kommentedet, de az életed tönkretételét (drog) meghagyom neked! ^^

2011. nov. 12. 12:44
 17/18 anonim ***** válasza:
48%

Csak azt tudom mondani, arra az egyre minden művésznek fel kell készülnie, hogy az alkotása nem nyeri majd el mindenki tetszését.Kulturálatlanabb emberek, ennek hangot is adnak.

Ha olyasmit alkotsz, ami nem sérti erősen a közízlést,aminek valami pozitív üzenete is van és nem valami bántó dolog, akkor ebben nincs semmi kifogásolható.

"Ami nem sérti erősen a közízlést,aminek valami pozitív üzenete is" ez alatt azt értem, hogy például vannak zenék,írott művek, számítógépes játékok, stb, amiknek agresszív üzenete lehet, nem építő jellegű a tartalma, hanem inkább romboló szellemileg, ezeket én sem dicsérem.

Tehát, szerintem arra figyelj, mit közvetítenek a műveid az emberek felé, és az pozitív legyen, bármilyen témáról is legyen szó.Persze, így sem fog tetszeni mindenkinek, de nem is ez a lényeg.

Egyébként mindenkinek hasonló módon kellene hozzáállnia a művészet fogalmához, mint ahogyan te teszed.Finoman, építő jelleggel.

2011. dec. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Megnéztem,. mi az a furry.Nos, nem tudom, mi lehet a bajuk vele.Szerintem aranyos, és bizony elég jó rajzérzék kell hozzá,mert egy állatot alapvetően nem a legkönnyebb megrajzolni.Emberi vonásokkal meg pláne...

Ne is törődj a kritizálókkal.Itt a furry még nem divat szerintem, de előbb-utóbb lesz, akiknek tetszeni fognak a műveid.

2011. dec. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!