Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Magyarok! Miert utaljatok...

Magyarok! Miert utaljatok annyira magatokat, a sajat nepetek es orszagotok?

Figyelt kérdés
En magyarok kozt elek,Hargitha megyeben,de en roman vagyok(nem,nem romaniai magyar!)es mindig azt latom es halom,hogy sajat magatokat szidalmazzatok es azt hiszitek ti vagytok a legrosszabbak.Meg mielott barki leszolna ,hogy roman vagyok,elmondom en nem vagyok a magyarok ellen,koztetek elek,az ismeroseim tobbsege magyar.....Tudatok,hogy Romania is nagyon szegeny es a roman sem egy "nagy" nep,megsem van nalunk annyi panaszkodas.......mindig azt hiszitek a rossz tulajdonsagokra,hogy csakis magyar sajatossag,holott emberi....azt hiszitek,hogy nalatok van a legnaygobb szegenyseg es legrosszabb biztonsag.....nalunk is sok a problema de megis buszkek vagyunk ra ,hogy romanok vagyunk,megha le is neznek ezert....Sokszor annyira szidjatok magatokat,hogy egy atlag roman sem tenne...:)en azert kedvellek titeket,nem erdekel a tortenelem....Miert utaljatok hat magatokat annyira? Koszi a valszokat elore is!
2010. szept. 16. 16:12
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
85%
Ezt én sem értettem soha. Nem vagyunk egy túl szegény ország, de a politikusok mindig elb@sszák a pénzt, pedig más hozzáállással szerintem a rendszerváltás óta egy virágzó ország lehetnénk. De még így sem vagyunk túl szegény, nyomorult ország, csak nem azokhoz az országokhoz kéne hasonlítani magunkat, ami már évszázadok óta nagyhatalom. Vannak nálunk sokkal rosszabb helyzetben, vannak országok, ahol nincs elég kaja, de még elég innivaló sem, mégis sokkal boldogabbak, mint itt. Szerintem ha a hozzáállás változna, sokkal élhetőbb lenne ez az ország, de ez nem megy. Folyamatosan kapjuk a pesszimista dolgokat, a boltban, a buszon, még a tévében is. Miért nem lehet elégedetnek lenni azzal, ami van?
2010. szept. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

tegnap 17:08-nak!

A szekelyek altalaban nem beszelnek tul jol romanul,a falvakban lakok nem sokat tudnak,a varosban elok altalaban sokkal jobban tudnak,minel fiatalabbak annal joban beszelnek romanul,az oregek meg varosban sem tudnak sokat,de ertheto Hargitha megyeben mind helyen ellehet beszelni magyarul.Az olyan magyarok akik pl,olyan helyen laknak ahol csak 10-20 szazalekban vannak,pl.Arad ott mar jobban beszelnek,de Anyanyelvi szinten ritkan.


A masik kerdesedre:Igen,sajnos valos az ellentet a romanok es magyarok kozt,a romanok nagyresze utalja a magyarokat,tortenelmi okok miatt,de nem csak Trianon miatt....ez mar regebben kezdett:pl.1784-kor A Horea parsztfelkelesben egyertelmuen csak a roman parasztok lazadtak a magyarok ellen,szoval mar ekkor,sot regebben is volt baj.En nem foglakozom a tortenelemmel,mindket oldalon vannak komoly serelmek,mikor a magyarokkal beszelek kerulni kell a nemzeti dolgokat,mert csak vita lenne,igy ki lehet jonni.Az viszont igazz sajnos szoktak magyarokat megverni,felenk nem annyira,de pl Kolozs megyében ,vagy Zilauben eleg gyakran van ilyenek.De az ellentet sokszor csak lappang,sok hely van olyan is ahol a legnagyobb bekessegben vannak meg romanok es magyarok is,de idonkent elotor az ellentet azert.

2010. szept. 17. 13:55
 23/35 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos vannak ilyen emberek mint amilyeneket leírsz a kommunizmus és a zsidó agymosás megtette hatását. De az egy szép dolog hogy megtanultál magyarul és ide jöttél kérdezni de a magyar és a román nép között soha nem lesz béke mert mi soha nem fogunk megbocsátani a románoknak és még vissza kapják amiket tettek velünk.


Addig örüljetek ti románok amíg fel nem ébred az alvó oroszlán!

2010. szept. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Jól látod a nyelt tudással amit írsz.Aradon Jól megértik egymást a szomszédok, gyakori a vegyes házasság is.Rokonságon belül a többség békében él együtt mindenkivel.

Nem az a fontos, hogy anyanyelvi szinten beszéljék egymás nyelvét, hanem az, tudjanak beszélgetni.Németországba, Tribergben csoporttal voltunk kirándulni. Eleredt az eső

Fedelet kerestünk, közben tört magyarsággal megszólítottak, szervusztok magyarok. Egyedül én fogadtam a köszönést, odamentem hozzájuk, és fél órát tudtunk beszélgetni.Izraeli zsidók voltak. Erdélyből hat évesen kerültek Izraelbe. Ezért törték a magyart.Fél óra alatt többet tudtam meg az itteni zsidókról, mint eddig bármikor.

A történelmet sokszor, és mindkét oldalon meghamisították.

Mikor a forradalom vol nálatok, a Tv-ben láttam: a földön fekvő ember hasába belerúgtak. A fekvő mellet magyar nyelvű tábla volt a földön.A bemondó mondta, hogy magyar egyetemi oktató feküdt a földön, abba rúgtak bele.

Talán két-három éve erdélyi rokonok voltak nálunk, és a hírekbe bemondták, kiszabadult az a magyar, aki belerúgott a földön fekvőbe.Az erdélyiek magyarázták el, hogy magyar volt aki rúgott. A földön a magyar tábla mellett pedig egy román férfi feküdt, az sérült meg.

Szerencsére a rokonság többségének fontosabb a békés együttélés.

2010. szept. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
2010. szept. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Kérdező: köszi a választ, hasznos volt! Én voltam az, aki a román-magyar ellentétekről érdeklődött.
2010. szept. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
90%

Volt 1-2 válasz, ahol megemlítik a sokkal szegényebb országokat. Ez elgondolkodtatott. Azokban az országokban soha nem éltek magasabb színvonalon az emberek, nem a hoppról mentek a koppra. Tudom, sok országban nyomorban élnek, éheznek, de én nem tudom megváltani ott a világot. Az, hogy életem felét az előző rendszerben dolgoztam le, tudtam takarékoskodni, (mindig fizikai munkás voltam!!!) el tudtunk menni nyaralni, nem okozott fejfájást, ha bedöglött egy háztartási gép. Nem az a legnagyobb baj, hogy fizetéstől fizetésig élünk, hanem hogy a körülmények ennyire megváltoztak. Az "ingyenes" oktatás csak a kezdet. Akinek iskolás gyereke van, tudja miről beszélek. Aztán alapnak veszik az iskolák, hogy otthon van számítógép, multifunkcionális nyomtató, és természetesen az internet. Az én két gyerekem sokáig járt a helyi könyvtárba netezni, mert olyan házi feladatokat kaptak már általánosban is, amithez ott lehetett hozzáférni, és kinyomtatni. A végén csak sikerült, még ha részletre is, de venni egy saját PC-t. De akkor már kellett a nyomtató is. Akkor emelkednek meg az ilyen jellegű követelmények az oktatásban is, amikor szegényedik a melós. De összeszorítja a fogát, és megveszi a gyereknek, mert muszály. Informatikából azért lett 4-es a lányom, mert akkor még a könyvtárba járt, és csak fekete-fehérben lehet ott nyomtatni, fénymásolni. Színesben kellett volna leadnia az anyagot, hogy 5-ös legyen. Most itt a PC, net, multis nyomtató, cserébe nem veszek semmilyen újságot, könyvet, mert nem tellik rá. Minden vásárlásnál valamiről le kellett mondani, és én ismerem azt az időszakot, amikor nem járt lemondással az iskoláztatás, amikor nem saját magunknak kellett a lakást kifesteni, még fenn bírtunk tartani egy autót, de akkor sem éltünk nagy lábon, csak normálisan, luxus nélkül, spórolt pénzzel. Most kerékpár, tömegközlekedés, ha muszáj, és itthon megy a csináld magad mozgalom. Még kilátásunk sincs arra, hogy ez a helyzet jobbra forduljon, ezért vagyok/vagyunk kiábrándultak.

Az országunk ki lett árusítva, lettek milliárdosok, és a középosztály a szegénység szintjére jutott. Aki azelőtt szegény volt, most a mélyszegénységbe került, nyomorog. És nem a lustasága, vagy telhetetlensége miatt. Szomorú, de ezek a tények.

2010. szept. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
84%
Én nagyon büszke vagyok rá, hogy magyar vagyok, pedig sváb származású a családom. De szerintem jó érzés egy különleges néphez tartozni. A nemzeti lobogó még a legnagyobb viharban is kinn van a házunkon, és jobban vigyázunk rá, mint a kovácsoltvas házszámra
2010. szept. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
60%
Arról van szó, hogy mi egy süllyedő hajón vagyunk. (Ezt átvitt értelemben mondtam, gondolom érted h nem konkrét hajóról van szó) Nem telik bele 5 év és Angola szintjére süllyedünk mindenben: oktatás, egészségügy, gazdaság. És ezért utáljuk az országot, a politikusokat mert nem itt kéne lennünk. Nem pénz kéne,hanem szemlélet váltás és normális törvények, erős állam. A ti országotok sokmindenben előrébb van mint a miénk.
2010. szept. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

13:23-nak tegnapi!

Szivesen!:)

2010. szept. 19. 14:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!