Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Magyarok! Miert utaljatok...

Magyarok! Miert utaljatok annyira magatokat, a sajat nepetek es orszagotok?

Figyelt kérdés
En magyarok kozt elek,Hargitha megyeben,de en roman vagyok(nem,nem romaniai magyar!)es mindig azt latom es halom,hogy sajat magatokat szidalmazzatok es azt hiszitek ti vagytok a legrosszabbak.Meg mielott barki leszolna ,hogy roman vagyok,elmondom en nem vagyok a magyarok ellen,koztetek elek,az ismeroseim tobbsege magyar.....Tudatok,hogy Romania is nagyon szegeny es a roman sem egy "nagy" nep,megsem van nalunk annyi panaszkodas.......mindig azt hiszitek a rossz tulajdonsagokra,hogy csakis magyar sajatossag,holott emberi....azt hiszitek,hogy nalatok van a legnaygobb szegenyseg es legrosszabb biztonsag.....nalunk is sok a problema de megis buszkek vagyunk ra ,hogy romanok vagyunk,megha le is neznek ezert....Sokszor annyira szidjatok magatokat,hogy egy atlag roman sem tenne...:)en azert kedvellek titeket,nem erdekel a tortenelem....Miert utaljatok hat magatokat annyira? Koszi a valszokat elore is!
2010. szept. 16. 16:12
1 2 3 4
 11/35 Lecsoka válasza:
94%

Hehe, elmondom én

kevés a pénz , nincsenek munkák , a legtöbb helyen rossz a közbiztonság , sok a deviza hiteles aki elveszítheti a lakását , így a sok sok stressz felhalmozódik és a legkisebb gondja is "nagynak" tűnik neki és felkapja rá az agyvizet ...

2010. szept. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Székely nő az anyósom, sok Erdélyi rokon van, Aradtól Bukarestig.Nem mindenki ilyen.Egy szűk, nyughatatlan csoport sokkal aktívabb, és befolyásolja a többieket.Én nem utálom magam, népem, és hazámat se, de nyugatot járva látom a különbséget.Egyébként most egy olyan oldalát mutattad meg a magyar viselkedésnek, amit eddig részben másképp láttam.De azt hiszem te tapintottál rá a lényegre.

A környezetedben élő magyarok is olyan jól beszélnek románul, mint te magyarul?

Különben Pesti vagyok.

2010. szept. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
83%

16.54-es vagyok.

Én azt sem értem, hogy miért utálják a magyarok és a románok annyira egymást? Trianon miatt? Vagy a kisebbségi problémák okozzák ezt? Mert ennyi erőből a horvátokkal is rosszban lehetnénk pl., mert ilyen gondok ott is vannak.

Kérdező, te lehet, hogy jobban rálátsz ezekre a dolgokra, mit gondolsz erről?

2010. szept. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
61%

Csodalkoztok? Mar az iskolaban is szidjak a magyarokat.

Pl.: egy altalanos iskolai tk-ban azt irjak, hogy a masodik vh-ban a magyarok lemeszarltak csak ugy tobb fegyvertelen zsidot es szerbet.

Persze elfeljtik azt mondani, hogy volt nekik fegyveruk, es a magyarok onvedelmbol oltek.


Na es a magyar tragediakrol elfelejtenek beszelni. Nem trianonrol beszelek, hanem mondjuk a delvideki munkataborrol, ahol a haboru vegen a szerbek dolgoztattak es kinoztak a magyarokat.

Egy kicsit offoltam.

2010. szept. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
26%
Nem is kicsit offoltál!
2010. szept. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
80%

A magyar az a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" típus, tényleg nem örülnek a másik sikerének. Szerintem másképp lenne ez, ha tényleg meg lehetne itt élni, mert akkor nem lenne mire irigykedni. Mindenki pedig nem érvényesülhet, mert a szar munkát is el kell látnia valakinek, nemcsak vezetőkből áll a társadalom. De külföldön még a szar melót is megfizetik.

Továbbá ne feledkezzünk meg róla, hogy itt aztán volt elnyomás, meg kommunizmus, én el se tudom képzelni hogy bírtam volna azt a rendszert, de ahhoz képest nagyon gyors volt a változás és a hirtelen szakadt "szabadság" az emberekre. Biztos hogy annak is van hatása. Én azért aggódva tekintek a jövőbe, már ha csak a fiatal generációt nézzük, de lehet hogy pont ők hozzák a változást.

A keserűséget én is a megélhetési nehézségekkel, a növekvő terhekkel tudom magyarázni, és a cigányok kérdése is kezd egyre aggasztóbbá válni (bár ennek kevés köze van a néphez)

2010. szept. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
76%
Jött valaha Árpád, aki nem a legtisztességesebb úton szerezte meg a területet, ahol letelepedtek a magyarok. De akkor még meg tudtak ülni a lovon, nem is rosszul. Aztán teltek-múltak az évek, évtizedek, évszázadok, és nem tudunk lovon ülni. Hol az egyik felén esünk vissza, hol átesünk a túloldalára. Ha visszatekintünk a történelmünkbe, mindig valaki más befolyása alatt voltunk, más irányított, ha meg magyar került hatalomra, jött a lovas téma. És csak potyogtunk. Tele van az ország okos, értelmes emberekkel, az ország szürkeállománya világhírű, csak a határon belül nem tud érvényesülni. Pedig még dolgozni is tudunk. Volt tatárjárás, volt török megszállás, volt osztrák-magyar monarchia, 2 világháború, 56, és mindig ujjá tudták építeni az országot. Csak valahogy az elnyomás, megszállás, háborúk esetén is hol itt, hol ott álltunk. Mindig valami idegen ország vezetett minket. Aztán jött a 20. század II. fele, akkor az oroszok irányítottak. Jött a rendszerváltás, és akkor sem vettük a kezünkbe igazán a sorsunkat. Vagy nyaltunk valamerre, vagy hagytuk, hogy írányítsanak. Hol Németország, hol Egyesült Királyság, hol Amerika, aztán az EU. Mintha csupa tehetetlen kisded vezetné az országot, akiknek fogni kell a kezét, és mutatni, merre menjen. És nekem ezzel van tele a hócipőm. Az meg, hogy elkorrumpálódott minden, csak hab a tortán. Nincs már semmink, minden el lett adva, és nem a legjobb haszonnal. Az adósságállomány a csillagos égben, kimászni a bányászbéka feneke alól nem kis kihívás. Hiába van a több 100 ezer tisztességes, becsületes, munkabíró ember, nem őrájuk van építve a jövő, a kakiból való kimászás. Ezért nincs összetartás, elfásultak az emberek, 50 éve csak húzni kell a nadrágszíjon, és ma, ha valaki becsületesen dolgozik, él fizetéstől fizetésig, és örülhet, hogy van munkája. Nincs jövőkép, nem lehet tervezni 1-2 évre sem, nemhogy több évre előre. Minden bizonytalan, kiszámíthatatlan. Minek örüljünk ebben a helyzetben? Mit szeressünk a hazánkon, mire legyünk büszkék? A műemlékeink, a történelmi hőseink nem adnak enni, nem fizetik a lakás rezsijét. Ez van, ezek a tények, nem csoda, hogy megkeseredett emberekből van a legtöbb.
2010. szept. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
Én meg maradok a régi megfásult elméletemnél amit mindenki utál, hogy nem az országot, hanem az egyéneket kell nézni... Senki sem egyforma, remélem egyszer valaha megérti ezt rajtam kívül is, áldás lenne.
2010. szept. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
86%
Én nem hiszem, hogy mi nálunk van a legnagyobb szegénység. Pl. Afrikában sokkal rosszabb a helyzet, és Indiában is. Említhetném akár a latin-amerikai országokat is.
2010. szept. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%
Az egyértelmű, hogy nem a szegény országok közé tartozunk, bárki, bármit is mondjon, de sajnos megkaptuk a legpesszimistább nép kitüntető címét, amiért igen sokat dolgoztunk. Ahogy előttem is leírták, az ország soha nem volt teljesen szabad, és most nem tud vele élni. Amikor jobban kerestek az emberek elszórták a pénzüket, hiteleket vettek fel, stb. Most meg, hogy lábalunk kifelé a "válságból" mindenki sajnálja, hogy akkor nem tett félre. Azért jajgatnak, hogy valaki sajnálja őket, vagy lelki társakat találjon magának, ami sikerül is. Mindig várják, hogy jöjjön a megváltó (4évenként) aki majd kihúzza őket a csávából, de mindig csalódnak, bár azért képesek mindent elhinni, bármit is mondanak nekik. Ha valakinek új ötlete van, vagy álmai vannak, azt egyből letörik, mivel ha nekik nem jön össze másnak se legyen jó. Az országgal semmi bajom, de az emberek már igazán lépést tarthatnának az idővel, és a nehezebb időkben is pozitívan szemlélhetnék a világot, mert nyavalygással semmire sem mennek. Úgy gondolom, ha most újra elkezdenék drasztikusan emelni a fizetéseket, akkor sem lenne jobb, mert baromságokra szórnák, és mivel mindig minden a pénz körül forog még többet akarnának. A magyarok nagy többsége nem tudja beosztani a pénzét, nem tud félretenni, (nem egy ismerősömnél ez a helyzet), nincs fontossági sorrendje, nincsenek olyan vágyai amit meg akar valósítani, mert azokat is elnyomja magában, csak gazdag akar lenni, de hogy mire költi, arról fogalma sincs, és ameddig nem is lesz addig nem is lenne jó dolog hirtelen a gazdag országokhoz tartozni. Tehát nem pénzt kellene adni az embereknek, hanem más újfajta, haladó gondolkodásmódot.
2010. szept. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!