Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Manapság sokaknak mért "ciki"...

Manapság sokaknak mért "ciki" magyarnak lenni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 14:00
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
89%

14.24-gyel egyetértek abban, hogy sajna már elég sok minden ciki. 20 éves vagyok és büszke a származásomra, akárhol is tart ez az ország! Ennek ellenére nem verem a mellem fölöslegesen, csak ha a hazám "védelméről" van szó... akármi is történik itt, nem szeretem ha a mi kis országunkat ócsárolják, gusztustalan szavakkal illetik! Tudja mindenki hogy valami itt nagyon nincs rendben, ráadásul nem is egy valami, de attól még ez az otthonom, és mindig is az lesz!

A médiatörvénnyel és egyéb baromságokkal nem értek egyet, csak újabb hülye agyszülemény, de most nem ez a téma! Itt gyökeres változásokra lenne szükség az emberek körében, mert pl többek között engem is lenéznek, hogy nem kettesekkel végzem a főiskolát, és hogy nem megyek totál részegen bulizni hétköznap, amikor tudom hogy másnap nehéz napom lesz a főiskolán!

2011. jan. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem abszolut nem ciki, hanem kulonleges erzes magyarnak lenni. En kulfoldon elek es itt jo magyarnak lenni. Kuriozum a nyelv, a kultura, az etelek. Az az erdekes, hogyha talalkozom valakivel K-Europabol, azonnal tudja kinezetemrol, hogy en is onnan vagyok, mert olyan "szlav szepsegkiralynos" fejem van. Mindig mondjak, hogy milyen szep vagyok, Magyarorszagon meg csak egy voltam a sokbol.
2011. jan. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem ciki.
2011. jan. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
87%
nem magyarnak lenni ciki, hanem hogy néhány embernél a Magyarországért való küzdelem és munka abból áll hogy beb.sznak koncerten
2011. jan. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

magyarnak lenni jó dolog, én büszke vagyok rá. Miért lenne ciki? Szerintem a magyar az egy nagyon különleges nyelv, nép meg minden. A nyelvünk is tök szép, és ha azt mondják hogy pl. Stepheni Meyer milyen jól ír (fogalmaz) az azt jelenti hogy a fordítója milyen jó. MErt a magyar sokkal színesebb nyelv mint az angol és párjai.

Bocsi hogy kitértem.

2011. jan. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
78%

Egyértelmű a válasz: a szélsőjobbosok miatt, akik ki akarják sajátítani a hazaszeretet és a magyarság fogalmát, és sokan nyilván nem akarnak velük azonosulni. Miattuk van ez. (Mondom ezt úgy, hogy sajnos vannak nekem is jobbikossá lett haverjaim...)


Meg azok miatt, akik (politikai oldaltól függetlenül) szidják Magyarországot, hogy milyen szar hely, stb. Szerintem is vannak elmaradott dolgaink (pl. nők helyzete, otthoni munkamegosztás, nők aránya a parlamentben), de nem ilyen beszéddel kell megoldani.


Én liberális vagyok, és szeretem a hazámat.


És jobber barátunk által felsorolt értékekkel egyetértek. A barátommal (praktikus megfontolásból...) mi is elkerüljük a cigányok lakta utcákat, de úgy véljük, gyűlölettel nem lehet ezt a problémát megoldani. Liberális vagyok, de felháborít, hogy míg egy pofont adó tanárt meghurcolnak, a gyerek az órán azt csinál, amit akar.


Nem vagyok drogozó, nem tanuló, össze-vissza kefélő r...nc, vagy hűtlen a páromhoz, stb. stb. csak mert úgy hiszem, hogy a család nem csak a nő önfeladása által család, csak mert úgy hiszem, hogy a melegek is emberek és a melegek is magyarok, csak mert hiszem, hogy az (akármilyen okból) egyedülálló nők és férfiak is ugyanúgy gazdagíthatják munkájukkal a társadalmat, és nem kell őket megbélyegezni.


Szóval undorít ez a sok ferdítés, amivel a liberálisokat szidják.

2011. jan. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Utolsó, teljesen igazad van.
2011. jan. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Magyarnak lenni sors,és nem is könnyű.Nem is volt az soha.Hazádnak nemcsak jelene,múltja is van.Nem is akármilyen.A hazaszeretetet nem befolyásolhatja a jelenkori gazdasági,illetve politikai helyzet.Ez terhet és felelősséget ró ránk,de nemzeti öntudatunknak ez nem lehet függvénye.

Javaslom,olvass Márai Sándortól!

2011. febr. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 kopi07 válasza:
2011. febr. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

1981-ben Torontóba utztam Mellettem egy fitalember ült.Megtudtam,hogy nagyszülei kerültek Dél-Amerikába. (talán Argentinát mondott)Ő a Balatonon volt,s most hazautazik. Amit mondott sommásan: "A magyarok kötekedők." Ez fájt. Ebben a pillanatban volt nekem ciki.Sérült a magyarságtudata. Tudtam az okát: Ott a tavon találkozott néhány hőzöngő ifjú stricivel akiket dehogyis érdekelt,hogy milyen érzéssel,véleménnyel távoznak akik - bárkik - velük találkoztak.

Én tudtam,hogy azok nem az összmagyarság...talán egyszer ő is rádöbben majd.

2011. febr. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!