Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Pár kérdés az Eurovíziós Df....

Pár kérdés az Eurovíziós Df. -lal kapcsolatban: AZERBAJDZSÁN MI A F*SZT KERES OTT?

Figyelt kérdés

Tudtommal Azerbajdzsán semmilyen értelmezésben nem tartozik Európába. Mi a rákot keresnek ezek ott egy euórpai versenyen?


Amúgy meg csak nekem tűnt fel, hogy a legszarabbak kerültek az élvonalba? Németország pl. mit keresett ott? Elképesztően béna produkcióval lépett fel. És Bosznia-Hercegovinát sem értem, hogy azzal a népdal-kutymásszal mit keresett az élvonalban. Miért szavazott mindenki rá?? Ezerszer jobbak is voltak ezeknél, ezt a Wolf Kati iránti elfogultságomat félretéve mondom! Az egyetlen, aminek az élvonalbeli szerepe indokoltnak tűnik számomra, az Svédország.


Ja és valahogy az is feltűnt, hogy az egymással határos országok és az egy nyelvet beszélő országok egymásra szavaztak.


Csak én furcsállom ezeket?


2011. máj. 15. 00:32
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Nos az, hogy Azerbajdzsán Európa lenne, nekem egyszerűen baromságnak tűnik. Oké, elhiszem, hogy van ilyen értelmezés, de 100%-osan elentmond az iskolai földrajz-tanulmányaimnak. Számomra az utolsó európai ország kelet felé haladva (Oroszországon kívül természetesen) Törökország (habár az is Kis-Ázsia).


Számomra egy csalódás ez az egész verseny. Alapból, hogy az 5 "nagy" ország mindig döntőbe kerül, akármilyen szarral állnak elő (nem csoda, hogy nem erőltetik meg magukat), de ezen is elhűltem, hogy olyan béna produkciók, mint Bosznia és főlet, mint a német, ilyen előkelő helyen végeztünk. És akárki akármit mond, Wolf Kati nagyon színvonalasan teljesített, magasan az élmezőnyben kellett volna végeznünk.

2011. máj. 15. 09:06
 12/27 anonim ***** válasza:

Előzőhöz hozzá tenném még, hogy szerintem még jó is volt a finn dal.

Habár én soha egy fillért nem költenék ilyenekre.

2011. máj. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
2011. máj. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

"Nos az, hogy Azerbajdzsán Európa lenne, nekem egyszerűen baromságnak tűnik. Oké, elhiszem, hogy van ilyen értelmezés, de 100%-osan elentmond az iskolai földrajz-tanulmányaimnak."


A földrajztudomány szerint Európa határa a Kaukázus. Azerbajdzsán a Kaukázusban van. Tehát még ha úgy húzzuk meg a határt, hogy a kaukázusi országok már nincsenek benne, akkor is nagyon közel van hozzá.


"Számomra az utolsó európai ország kelet felé haladva (Oroszországon kívül természetesen) Törökország (habár az is Kis-Ázsia). "


Az a Törökország, aminek alig pár százaléknyi területe van az európai kontinensen?


"de ezen is elhűltem, hogy olyan béna produkciók, mint Bosznia és főlet, mint a német, ilyen előkelő helyen végeztünk."


Ízlések és pofonok.

Attól, hogy neked sérti a füledet, másnak még tetszhet.

Én is utálom a nyálas romantikus tinipop zenéket, mégis nagy a piacuk.

2011. máj. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

"Az a Törökország, aminek alig pár százaléknyi területe van az európai kontinensen? "


Kérlek ne röhögtess, hogy a fél lábbal Európában álló Törökországot nem tekinted Európának, Azerbajdzsánt meg igen!

2011. máj. 15. 18:53
 16/27 anonim ***** válasza:

"Kérlek ne röhögtess, hogy a fél lábbal Európában álló Törökországot nem tekinted Európának, Azerbajdzsánt meg igen!"


Fél lábbal?

Mi a francról beszélsz? Arról a párezer négyzetkilométeres kis csücsökről a Balkánon egész Kis-Ázsia ellenében?

Ezt ugye te sem gondolod komolyan.

Amúgy egy szóval sem mondtam, hogy nem tekintem Európának.

Előbb azt kéne definiálni, hogy mi Európa. HA szigorúan földrajzi értelemben vesszük és mindent oda veszünk, aminek egy talpalatnyi földje is van az Európai kontinensen, akkor oda tartozik. Viszont akkor Azerbajdzsán, Grúzia és Örményország is.

Ha történelmi tekintetben vesszük, akkor híd Európa és Ázsia között, akárcsak Azerbajdzsán, Grúzia és Örményország.

Ha viszont társadalmi és politikai értelemben nézzük, akkor az említett négy országból egyik sem tartozik Európához. Sőt, még Oroszország is neccesen.

De, már megbocsáss, te marha következetlen vagy. Törökország területének kevesebb mint 10%-a tartozik Európához, akárhogy is nézzük. (Földrajzi értelemben.) Azerbajdzsán, Grúzia és Örményország pedig (ha nem vagyunk szörszálhasogatók akkor) teljes egészében az európai kontinensen van.

Akkor hogy is van ez?

2011. máj. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

"Mi a francról beszélsz? Arról a párezer négyzetkilométeres kis csücsökről a Balkánon egész Kis-Ázsia ellenében? "



Természetesen nem arról a kis csücsökről beszélek. Arra gondolok, hogy Törökország a tengeren mint félsziget benyúlik Európába. A görög szigetek és To. között van pár száz kilométer különbség. Ugyanolyan vitatott a hovatartozása, mint Oroszorsozágé. Politikailag, történelmében mindig is részt vett az európai életben. Én azt mondom, sajátos helyzete miatt tekinthető Európa részének. Azerbajdzsánnál mindenképp jobban.

2011. máj. 15. 20:23
 18/27 anonim ***** válasza:

"Arra gondolok, hogy Törökország a tengeren mint félsziget benyúlik Európába."


Nem tudom, ki tanított téged földrajzra, de én az illetőnek érettségit sem adnék.

Európa határa délkeleten a Földközi-tenger, az Égei-tenger, a Boszporusz, a Márvány-tenger, a Dardanellák, a Fekete-tenger és a Kaukázus. Ami attól keletre, illetve délre van, az vagy Afrika, vagy Ázsia.

Nincs olyan, hogy "a tengeren benyúlik Európába".

Európa egy kontinens. A kontinens pedig egy "földdarab" (nagyon leegyszerűsítve). Mi a fenének kevered ide a tengert?


"Ugyanolyan vitatott a hovatartozása, mint Oroszorsozágé."


Mint mondtam, ha mindent Európához veszel, aminek egy van területe Európában, akkor oda tartozik. Ha csak azt, akkor nem, de akkor Oroszország sem.

Viszont ha a Kaukázust még Európának veszed, akkor Azerbajdzsán oda tartozik, mert egész területe a Kaukázusban, tehát Európában van.


"Politikailag, történelmében mindig is részt vett az európai életben."


Egyiptom is. Mégsem Európa.

Az USA is. Mégsem Európa.

Amúgy pedig Európa alapvetően keresztény (kulturálisan, nem a hitéletet tekintve), Törökország pedig muzulmán.

Európában polgári jogrend és liberalizmus van, Törökország alig nőtt ki a sarija jogrendjéből és még mindig elég erősen jelen van az iszlamizmus.

Akár tetszik, akár nem, kurrens politikáját tekintve nagyon nem Európa.


"Én azt mondom, sajátos helyzete miatt tekinthető Európa részének. Azerbajdzsánnál mindenképp jobban."


Azerbajdzsán a '90-es évek eleje előtt igazából nem is létezett. A Szovjetunió, előtte pedig az Orosz Birodalom része volt évszázadokon keresztül. Úgyhogy ha Oroszországot Európának tekinted, akkor kultúrális, történelmi és politikai tekintetben Azerbajdzsánt is annak kell, hogy tekintsd.

Törökországot is, szó se róla, de ez a fent említetteken nem változtat.

A napi azeri politika egyáltalán nem európai, ez igaz. De a török sem igazán. Az orosz is csak súrolja a határt, 1991 előtt pedig nagyon nem volt az soha.

2011. máj. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

"Azerbajdzsán a '90-es évek eleje előtt igazából nem is létezett. A Szovjetunió, előtte pedig az Orosz Birodalom része volt évszázadokon keresztül. Úgyhogy ha Oroszországot Európának tekinted, akkor kultúrális, történelmi és politikai tekintetben Azerbajdzsánt is annak kell, hogy tekintsd.

Törökországot is, szó se róla, de ez a fent említetteken nem változtat.

A napi azeri politika egyáltalán nem európai, ez igaz. De a török sem igazán. Az orosz is csak súrolja a határt, 1991 előtt pedig nagyon nem volt az soha."


Ezek szerint akkor 150 évig Mo. is Ázsia volt, mert az Oszmán birodalomhoz tartozott. Nem országhatárokban kell gondolkozni, sem politikai rendszerben (mert akkor Fehéroroszország sem Európa, pedig az), hanem kultúrában. Az kaukázusi országok kultúrája félig orosz, félig arab, és egyik se nagyon vethető össze a Nyugat-Európai kultúrával.


De igazából ez se nagy gond, Ázsiában is ég és föld a távol és a közel keleti kultúra, mégis megférnek egy kontinensen.


Másik meg, hogy az Eurovíziós produkciók nagy része úgy is csak popszám, ami nem igazán köthető semelyik országhoz, mert az egy globális kultúra (Nem, az USA-hoz sem, az USA-nak is van saját kultúrája és az nem ez)

2011. máj. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de sokáig fogsz még lovagolni Törökországon? Nekem félig Európa, mert legalább van európai része, (Ciprus egy része is Törökország egyébként, az meg az Európához tartozó Égei-tengeren van) Azerbajdzsán meg Ázsia, nem érdekelnek a csűrt-csavart kiskapukat kereső értelmezések, 1000 emberből 1000 azt fogja neked mondani, hogy Azerbajdzsán Ázsia. Semmi európai nincs benne. Ott van (akkor legyen neked igazad) az Ázsiához tartozó Törökország, ami elválasztja Eu.-tól, kozrefogják az arab államok. Tudom, hogy ott van Oroszország, mielőtt ebbe is belekötsz, írtam, hogy annak is vitatott a helyzete.


Kérlek fejezzük be ezt az értelmetlen vitát, semmi kedvem jogi, politikai határokon vitatkozni. Nekem Azerbajdzsán Ázsia, köze nincs az Európai-félszigethez, és ha még 100 kommentet írsz erről, akkor se fogsz meggyőzni se te, se senki más. De a kedvedért ha egyszer arra vetődöm, megkérdezek az utcán 100 embert, hogy ők melyik kontinenshez tartozónak vallják magukat.

És Törökország meg Izrael sem érdekel. Akkor legyen Ázsia mind a kettő.


Még csak egy dologra reagálnék:


"Az USA is. Mégsem Európa. "


Főleg, hogy 1776-ban alapították. Én az ókorra, középkorra gondoltam.

2011. máj. 16. 19:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!