Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Pár kérdés az Eurovíziós Df....

Pár kérdés az Eurovíziós Df. -lal kapcsolatban: AZERBAJDZSÁN MI A F*SZT KERES OTT?

Figyelt kérdés

Tudtommal Azerbajdzsán semmilyen értelmezésben nem tartozik Európába. Mi a rákot keresnek ezek ott egy euórpai versenyen?


Amúgy meg csak nekem tűnt fel, hogy a legszarabbak kerültek az élvonalba? Németország pl. mit keresett ott? Elképesztően béna produkcióval lépett fel. És Bosznia-Hercegovinát sem értem, hogy azzal a népdal-kutymásszal mit keresett az élvonalban. Miért szavazott mindenki rá?? Ezerszer jobbak is voltak ezeknél, ezt a Wolf Kati iránti elfogultságomat félretéve mondom! Az egyetlen, aminek az élvonalbeli szerepe indokoltnak tűnik számomra, az Svédország.


Ja és valahogy az is feltűnt, hogy az egymással határos országok és az egy nyelvet beszélő országok egymásra szavaztak.


Csak én furcsállom ezeket?


2011. máj. 15. 00:32
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

"Az kaukázusi országok kultúrája félig orosz, félig arab, és egyik se nagyon vethető össze a Nyugat-Európai kultúrával."


Ez tény. De akkor, ezek szerint, már Oroszország sem Európa. Akkor ők mint keresnek az Eurovízión?


"Ciprus egy része is Törökország egyébként, az meg az Európához tartozó Égei-tengeren van"


Nézz már rá egy térképre!

Ki tanított neked földrajzot?

Ez kb. olyan, mintha azt mondanád, hogy Magyarország Szibériában van.


"Azerbajdzsán meg Ázsia, nem érdekelnek a csűrt-csavart kiskapukat kereső értelmezések, 1000 emberből 1000 azt fogja neked mondani, hogy Azerbajdzsán Ázsia. Semmi európai nincs benne."


Oroszországban van? Akkor ők mint keresnek az Eurovízión?


"kozrefogják az arab államok."


Grúzia mióta arab?

Örményország mióta arab?

Irán mióta arab?

Tanulj földrajzot, mielőtt marhaságokat beszélsz!


"Kérlek fejezzük be ezt az értelmetlen vitát, semmi kedvem jogi, politikai határokon vitatkozni."


Pedig a kérdésedre ez a válasz.

Ha nem fogadod el, az már a te bajod.

Azerbajdzsán földrajzilag Európa, és az ilyen rendezvényeken kb. csak ezt nézik.


"Nekem Azerbajdzsán Ázsia, köze nincs az Európai-félszigethez"


De nem te rendezed a versenyt.

Akkor nekem meg a Brit-szigetek Óceánia. Kb. ennyi a realitása.


"és ha még 100 kommentet írsz erről, akkor se fogsz meggyőzni se te, se senki más."


Akkor mi a francért tetted fel a kérdést?

Hogy megveregessük a vállad, hogy igen, igazad van, mocsok, magyargyűlölő ez a világ és minden azért van, hogy velünk kitoljanak?


"Főleg, hogy 1776-ban alapították. Én az ókorra, középkorra gondoltam."


Mint említettem, Azerbajdzsán a '90-es évek eleje óta létezik. Az óta több köze van Európához, mint Ázsiához. Tehát, ha Törökországra igazak az érveid, akkor Azerbajdzsánra is.

2011. máj. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Az utolso 10 evben az Eurovizio mar cirkusznak is sz.r.
2011. máj. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Na, kicsit utánanéztem a témának.

Szerkezetföldtanilag a Kaukázust már valóban nem sorolják Európához. A keleti határ az Ural keleti és a Kaukázus északi pereme. Na de ez még a természetföldrajzban is csak egy álláspont és az Eurovíziós Dalfesztivál nem arra épül, hogy mit mond ki a természetföldrajz. Ott inkább társadalomföldrajzi, de méginkább politikai választóvonalakat néznek, amit tekintve viszont a kaukázusi országok inkább Európához tartoznak.

2011. máj. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

""Ciprus egy része is Törökország egyébként, az meg az Európához tartozó Égei-tengeren van"


Nézz már rá egy térképre!

Ki tanított neked földrajzot?

Ez kb. olyan, mintha azt mondanád, hogy Magyarország Szibériában van.


Miért? Ciprus egy része Törökországhoz tartozik. Nézz térképeket, én se tudok neked mást mondani, ha nekem nem hiszel.



"Azerbajdzsán meg Ázsia, nem érdekelnek a csűrt-csavart kiskapukat kereső értelmezések, 1000 emberből 1000 azt fogja neked mondani, hogy Azerbajdzsán Ázsia. Semmi európai nincs benne."


"Oroszországban van?"


VAN!

2011. máj. 18. 20:45
 25/27 anonim ***** válasza:

"Miért? Ciprus egy része Törökországhoz tartozik"


Ha már azt se veszed észre, mi a probléma, ott már tényleg komoly bajok vannak.

Nem azzal van a problémám, hogy egy része Törökországhoz tartozik, hanem hogy szerinted az Égei-tengeren van.


""Oroszországban van?"


VAN!"


Csak ugyanannyi, mint Azerbajdzsánban.

Tehát marhára következetlen vagy.

2011. máj. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Azerbajdzsán az is-is .

Hivatalos megnevezése ebből a szempontból : Európai állam Ázsiába nyúló összefüggő területtel.

Tehát Azerbajdzsán egyik (kisebb) része Európa a többi Ázsia.


De nem ez határozza meg hogy ki vehet részt hanem az Európai Műsorsugárzók Uniója (angol rövidítése : EBU). És ebbe beletartoznak a Kaukázusi országok is.(Azerbajdzsán, Örményország, Grúzia).

Az EBU-ba egy rakat olyan ország is beletartozik amelyek semmilyen értelemben nem sorolhatók Európához, pl : Marokkó (Marokkó is szerepelt egyszer a dalfesztiválon) Algéria, Tunézia, Líbia, Jordánia stb.


[link]



Amúgy az Eurovíziós Dalfesztivál egy politikai harc már régóta.

2011. aug. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
Nincs szabályban az hogy csak Európai ország indulhat!!! az van szabályban hogy az EBU-hoz kell tartoznia az országnak (ez ilyen tévés hülyeség, ezért indulhat például Izrael is...)
2011. szept. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!