Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szerintetek milyen ember a...

Szerintetek milyen ember a magyar?

Figyelt kérdés
2011. júl. 11. 10:21
1 2 3
 11/29 yuda ***** válasza:
23%

Természetesen sokszínű a magyar is, de külföldiek így látják, hogy a magyarok többsége irigy, lopós, trágár beszédű, csajok gyorsan kaphatóak szexre, alkoholisták.

Sajnos sok helyen ez a hírünk.

2011. júl. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
24%

Az "egyszerű ember" kifejezést ismered? Hidd el, engem is idegesít ez a buta nép, de az egyszerű emberek mindig is eszközök voltak. Szóval ha nem ilyen lenne az iskola és a média, akkor nem lenne velük baj. Lehet kicsit buták lennének, de ezzel senkinek sem ártanak. Viszont így, hogy irányítják őket... Tehát ne őket utáld, hanem a azokat, akik kihasználják őket.


Végül nem vagyok "turbómagyar", csak átlagos srác, aki környezettudatos életet folytat és tisztán lát. Még mielőtt valaki leszólna...

2011. júl. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
5%
Vannak nagyon nagyon rendes, tiszteletreméltó lakosok, akikre fel lehet nézni. De általánosságban olyan kis szerencsétlenkék, meg vérlázítóan pesszimisták.
2011. júl. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
0%
Szélsőséges. Hol a ló egyik oldalán, hol a másik oldalán szeret lenni, pedig jó lenne az "arany középút" is időnként.
2011. júl. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hogy lehet-e ilyen nagy általánosságban beszélni egy népről kedves kérdező.Én városi ember vagyok,mégis talán a vidéken élő embert tartom egy nép eredeti magjának,mert ott jobban él a hagyománytisztelet,az egymás iránti tisztelet,a természet szeretete és nem fertőzte még meg a városi őrült rohanás,az azonnal kaphatóvá és elérhetővé vált fogyasztható termékek iránti vágy.

Tehát ha ezt veszem alapul,a MAGYAR ember alapvetően barátságos,vendégszerető,szorgalmas,becsületes fajta,akinek hatalmas szíve van és ne feledkezzünk meg arról hogy igazi harcos!

Ami még sajnos valóban a sajátunk,az a pesszimizmus... de a jelenlegi illetve az utolsó évtizedeket áttekintve nincs is okunk hogy örüljünk.

2011. júl. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Kedves 14:38 . Nem tudom mi a probléma, és miért beszélek általánosságban. Feltettem egy kérdést, Szerintetek milyen ember a magyar? Ebben mi az általánosítás??? Amúgy kivagyok az ilyen okostojásoktól mint te? Miért mit kérdezzek, hogy milyen a kínai, Magyarországon?? Jesszusom, tipikus a kérdezőbe kőssünk bele válaszadó. Miért kell kötekedni, ezek szerint benned fel sem merül , hogy esetleg csak jókat lehetne írni, mindenki azt ír amit akar, ahogy látja a magyart! De a kérdezőbe miért kell belekötni? Ártatlan a kérdés! Semmi rosszat nem írtam.
2011. júl. 11. 22:21
 17/29 anonim ***** válasza:

Igazi vendégszerető és -váró nép vagyunk, talán ebből adódik az, hogy kedves kis népünk mennyire "tukmálós", elég csak nagyanyáinkra gondolni, akik sütöttek-főztek, és megpróbálták belénk tuszkolni a 3. tál gulyáslevest, meg az ötödik zserbót, akkor is, ha már gurulunk.

Szerintem meglehetősen pletykásak és társaságkedvelők, ezt falun, a "vénasszonyok nyarán" annyira tipikusan meg lehet figyelni, amikor kiülnek a ház elé műanyag székekre, zsámolyra meg hokedlire, és egész nap csak beszélgetnek.

És igen, a legtipikusabb klisé talán a pesszimista, és ez annyira valóban nem áll távol a mentalitásunktól, sőt!

Manapság pedig meglehetősen idegesítő, okosdkodó szokásokat vesz fel egy réteg, aki mindent jobban tud, átlátja a dolgokat, és ezeket a tanokat boldogan, nyíltan, ugyanakkor némi arroganciával hirdeti (ld. egynémely válaszolót). Akik olyan természetességgel szólják le az "egyszerű, média által irányított" embereket, hogy észre sem veszik, hogy ők maguk is azok, különben nem hajtogatnák azt, amit a szájukba rágtak más, szintén nagyon "nyílt látókörű" emberek.

2011. júl. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem ezt az ellenséges légkört meg hogy miért kell piszkálni a 14:38as kommentelőt.A kérdésre válaszolt.

Kérdező Te meg paranoid vagy,nem értem miért hisztériázol,nem értem honnan veszed hogy kötekedni akart veled a kommentelő????Kicsit nézz magadba...

2011. júl. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Gyakran érzem én is úghy, hogy külön kell választani a nagyvárosi embereket és a vidékieket. Vidéken még figyelnek egymásra az emberek, nincs az a közömbösség,ami itt városon mindennapos. Talán az értékeikre is jobban figyelnek, nincsenek agyonfirkálva a műemlékek, nincs kiverve a váróterem üvege. Úgy látom ,vidéken mindent jobban megbecsülnek, egy-egy színházi látogatást, vagy múzeumlátogatást a gyerekek, fegyelmezettebbek, tudnak dolgozni, jó esetben van kis kertjük, ahol megtanulják a gzdálkodást, természetközelibbek, jobban tisztelik a szüleiket, jobban követik a hagyományokat.
2011. júl. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

kedves vagy morcos hangulat és napszak függő

mutyis és protekciós személetű

enyveskezű de a ad az adót szóra

2011. júl. 15. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!