Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Magyarországon miért ennyire...

Magyarországon miért ennyire elfogadott a férfiak alkoholizmusa, kocsmázása?

Figyelt kérdés
Tök természetesnek veszi mindenki, pedig korántsem az.
2012. júl. 10. 15:15
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Szép rózsaszínné festettétek a kérdést, pedig meglehetősen elfogadott... Fiatalabbak, de középkorúak (és lehet, hogy idősek között is) szinte ciki, ha valaki nem iszik, illetve a buli szó gyakran szinonimája annak, hogy se*gp*csarészegre issza magát a delikvens. Az okát persze nem tudom, nem vagyok szociológus, de szomorúnak érzem.
2012. júl. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
Állj! Az alkoholizmus és a kocsmázás még nem feltétlenül ugyanaz !
2012. júl. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Folyik tovább a rózsaszín világ! :D A két szó lehet, hogy nem ugyanaz, de a kérdező mindkét szót használta a kérdésében!
2012. júl. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:

20:02-es vagyok


Másrészt nem csak nálunk van ez...itt inkább az a baj, hogy hülyén iszunk: össze-vissza mindent, mindenből vedelünk ami létezik: sör, bor, tömény, pezsgő, martini...míg a csehek, németek, dánok hiába isznak sokat, de inkább csak egy félét: sört, de abból többet sokkal mint mi. Vagy a franciák: sokkal nagyobb bornemzet mint mi, de mást nem nagyon isznak. A tehetősebbek, meg az iszákosabbak abszintoznak, meg konyakoznak még, de még mindig kultúráltabb ivást folytatnak mint mi. Az oroszok, finnek meg csak vodkáznak, persze ez komolyabb mondjuk mint a csehek sörözése...ez tény.

2012. júl. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
20.02, valszeg nem is rád érti a kérdező, hogy alkoholista vagy. (Bár ki tudja :) ) Igaziból nem a leivás technikája lehet érdekes, hanem az a tény, hogy elfogadja mindenki, jókat vigyorognak, mesélik a berúgós-hányós bulikat. Ha valaki elmeséli, hogy elment bulizni, és beb...tt mint a csacsi, és azt se tudja, hogy került haza, a hallgatóság jókat nevet, megerősítve ezzel benne, és magukban is, hogy ez ám a tett!!!
2012. júl. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:

Hidd el, nem csak nálunk kacagnak ezen... :)) volt tapasztalatom külföldön épp elég: Dánia, Svédország, Belgium, Cseho...mindenhol ez megy.


Szóval, hogy ez egy magyar mentalitás lenne általánosítás és nem igaz.

2012. júl. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Továbbra is úgy gondolom, hogy itt a hangsúlyos nem a Magyarország, hanem maga a jelenség. Engem is nagyon zavar, csak tisztában vagyok vele, hogy nem is könnyű megválaszolni, de ha valaki írna is róla egy tanulmányt, attól nem változna semmi...
2012. júl. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
sőt, a svédeknél nem is menő annyira a sör, azért nem, mert gyengék, míg Dániában a sörök meglehetősen erősek, 5%-tól vannak, addig a svédeknél az 5% az már egy nagyon erős sör, ebből kifolyólag inkább töményeznek, hogy hamarabb bebaxxanak.
2012. júl. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
Amúgy nem tudom miért elfogadott, de ez egy nyugati világú jelenség, és nem konkrétan magyar, ez a lényeg.
2012. júl. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Pont nem ez a lényeg, de tény, hogy ezt részletesen kifejtetted! :)
2012. júl. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!