Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szerintetek javulni tendenciát...

Braunito kérdése:

Szerintetek javulni tendenciát mutat a Cigány-Magyar együttélés? Nem Kérek rasszista véleményt, az írjon aki rendesen tud fogalmazni!

Figyelt kérdés
Egyébként Roma srác vagyok, és sokkal több Magyar barátom van, annak okán mert egyszerűen én is elítélem azt a réteget, akinek nem fér bele a társadalmi normába a viselkedése! De viszont a kérdés azért került fel mert titkon rémélem hogy változni fog (idővel) Most hol tart az ügy? Jobb, vagy rosszabb, mint mondjuk 20 éve? Próbálj értelmes választ adni!
2015. jan. 5. 13:07
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
38%

"Az a baj, hogy a többségi társadalom komoly erőfeszítéseket tesz az integrációjukra, a legtöbbjük erősen ellenáll."


Ez egy tévhit. Illetve néha igaz, de ott az integrációs törekvések a rosszak: vagy a módszer hibás, vagy csak felületében akarja kezelni a problémát, és a gyökerei megmaradnak. Tudom, hogy nem kellemes magunkba nézni, de ez bizony a mi felelősségünk.

2015. jan. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Elsősorban a kérdezőnek ajánlom:


gumiszoba.com/2014/10/17/ --> google-ba beírva a 4. link

2015. jan. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Voltak nagyon szépen megfogalmazott válaszok!! Aki pedig nekem gumi szobát ajánl , az ilyen válasz annyira hiányzik mint kecskének a kés!
2015. jan. 9. 18:05
 24/32 anonim ***** válasza:
A gumiszoba egy szó, és nem a dühöngőre céloztam vele, hanem egy honlap címe. Habár a válaszaid stílusát elnézve...
2015. jan. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Ha a célzásodban nem volt rossz szándék ez esetben elnézést kérek! De valljuk be elsőre olvasva félre érthető!
2015. jan. 10. 12:38
 26/32 anonim ***** válasza:
Hát, kérdező. Nem tudom, javul-e de én találkoztam már sok balhézós, sztereotíp cigánnyal, meg sok értelmes, becsületes cigánnyal is. A baj az hogy sokszor az utóbbiak iránt is kezdetben ellenszenvvel viseltetünk, és ha valaki ezt szokja meg akkor ő sem fogja a magyarokat kedvelni. Ha az emberek nyitnának affelé aki felé érdemes, jobb lenne a helyzet. De tudom hogy ez mindkét részről nehéz.
2015. jan. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Úgy látszik ez a téma azért érdekelt sok mindenkit és kaptam igazán jó kommentet!szinte mindenki nagyon jól fogalmazott!kkoköszönömmindenkinek aki írt! Igazából arra jutottam hogy még mindig, talán még rosszabb a helyzet! 2 dolgot emeltetek ki:túl szaporodás, és kellemetlen viselkedés. Sajnos ez a 2 dolog ami szinte sose fog változni! Én sem értem hogy minek ennyi gyerek a semmire.... 10-20 év múlva újra kérdezem a témát!Bár nemsokan válaszoltak a kerdesre: jobb a helyzet mint mondjuk 20 éve... de a témát kivesésztük! Minden jót mindenkinek!
2015. jan. 15. 18:34
 28/32 anonim válasza:
100%

Én is hozzá szólnék noha én a fiatalabb 18 éve korosztályt bővítem itt.


Érdekes dolog cigány magyar együttélés noha mondjuk az én községembe nem nagyon laknak romák főleg nem a szomszédságomba így erről a részről nem tudok beszélni pontosan de mással kapcsolatba kifejteném a véleményem.


Én egy magyar srác vagyok és kétélű dolog ez "ismerkedés".

Tehát nagyon sok roma ismerősöm van akivel jót elröhögök haverkodok egyrészt szerintem hozzáállás kérdése hogy ki hogy ki ez emberekkel.

Nekem egyaránt van negatív illetve pozitív élményem.

De ez elmondható ugyanúgy magyarokkal kapcsolatba is hogy vannak bunkók meg rendesek.


Szerintem a probléma az más környezetbe nőnek fel mint az átlag. Más erkölcsi normákat várnak el tőle roma kortársaik tehát mint ahogy mi is kapunk egyfajta erkölcsi nevelés a családtól barátoktól úgy ők is.

És tegyük a szívünkre kezünket honfitársaink de az is számít hogy mi hogy állunk az egészhez hozzá


Összegezve: A probléma pont a roma etnikumokkal van hanem ezzel az elrontott társadalmi beilleszkedéssel amit az alapjától kellene megváltoztatni család szinten társadalmi szinten és így hosszú évek múltán talán lenne eredménye

2015. jan. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:

UI: Előző vagyok és még annyit hogy én általában minden emberhez kedvesen és segítőkészen állok oda és érdekes mód ezt is kapom vissza fele javarészt.

Érdemes ezen elgondolkozni.

2015. jan. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Lehet hogy ez lesz a kulcsa a jövő beli változásnak!nagyon nehéz úgy felfogni a magyaroknak hogy "adjunk" esélyt hátha nem mind olyan,de ha folyton elnyomjuk 30 a réteget akkor mégis mit várhatnánk tőlük? Tudom nem így működik hogy mindig nyújtjuk a jobb kezünket mert nem.de azért a hozzá állás sok mindent eldönt!
2015. jan. 20. 00:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!