Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szerintetek javulni tendenciát...

Braunito kérdése:

Szerintetek javulni tendenciát mutat a Cigány-Magyar együttélés? Nem Kérek rasszista véleményt, az írjon aki rendesen tud fogalmazni!

Figyelt kérdés
Egyébként Roma srác vagyok, és sokkal több Magyar barátom van, annak okán mert egyszerűen én is elítélem azt a réteget, akinek nem fér bele a társadalmi normába a viselkedése! De viszont a kérdés azért került fel mert titkon rémélem hogy változni fog (idővel) Most hol tart az ügy? Jobb, vagy rosszabb, mint mondjuk 20 éve? Próbálj értelmes választ adni!
2015. jan. 5. 13:07
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
92%
Én még mindig a gyerekvállalásban látom a problémát. Sokan ma Magyarországon azért nem vállalnak gyereket, mert nem biztos az anyagi hátterük. Persze, akik reálisan látják a dolgokat. És mit tesz a cigány? Csinál 4-5 vagy több gyereket úgy, hogy se munkája, se végzettsége nincsen. Aki ezekkel nem rendelkezik, az nemhogy 4-5 vagy több gyereket ne vállaljon, hanem egyet se. Mert egy ilyen közegből aztán szinte lehetetlen kitörni.
2015. jan. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
91%

#10


-Mindenki bírka csak én nem. pipa!

-Házhoz jöhetsz a pofonért. pipa!

-Senki sem látja úgy át a dolgot, mint én. pipa!

-Mások nem képesek az értékteremtésre. pipa!


Szerinted mennyire lehet komolyan venni a válaszod?

Csak nem valami szocmunkás vagy, aki azt hiszi, az ő munkája váltja meg a világot?

"A másik az a nagy többség, aki bár dolgozhat keményen, nem sok fogalma van a társadalom működéséről, és nem sok minőségi értékteremtésre képes." A többség valóban csak a saját álláspontját ismeri. Viszont csak a saját véleményéért felel, saját érdekeit kell védenie.

Az is erős túlzás, hogy a többség nem képes a minőségi értékteremtésre. Ha így lenne, egy hatalmas szemétdombon élnénk történelem előtti időket idéző körülmények között.

"De javasolnám, ezek a nagy pofájúak jöjjenek elvégezni a munkámat." Ezt bárki mondhatná. Te ugyanúgy nem tudnád elvégezni más ember munkáját, ami egy picit több szakmai ismeretet igényel.

"Ha elvégzik, percenként fizetek százezret." Milyen állami zsebekben turkálsz, hogy percenként fizetnél százezret?

"Ha nem végzik el, percenként fizetek egy nagy maflást. Aztán úgy fél óra múlva lehet jönni megnézni a sok hullát." Na, ez aztán megint egy nagyon értelmes mgnyilvánulás volt.

Szerintem gondolkozz el ezeken egy kicsit.


#9-es voltam.

2015. jan. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
64%

9# és 10# szerintem nagyban hasonlít a véleményetek. Nem értem a feszültséget.


A gyerekekre lehet hogy adót kellene kivetni (az új adókat, már úgy is divatszerűen vezetik be). Kínába is bevált ez a módszer. Sőt, ha minden igaz, akkor már el lesz véve attól a segély akinek a gyereke nem jár suliba.

2015. jan. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Én vagyok a kérdező, és le kell írjam hogy mindenkinek van igaza a témában! Elkeseredett az ország anyagi helyzete és e-mellé még belső viszály is a népek között! Hogy a megoldás mi az senki nem tudja(nem egyszerű) de meglátjátok egyszer vagy így vagy úgy de megfog oldódni! ha nem is teljesen , de leg. jó irányba fog fordulni! én szeretem poz. felfogni és talán ez is lesz a kulcs szó!
2015. jan. 5. 16:25
 15/32 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, kérlek majd javíts ki, ha tévedek, de én úgy látom, hogy a cigányság jó része (nem mindenki!) úgy tekint a magyarokra, mint fejőstehénre. Ugyanazt az életmódot folytatják, mint mikor még faluról falura jártak, és okosságokból éltek, ami naggyából azt jelentette, hogy bármi módon vitték, amit lehetett. Voltak csalások, átverések, lopások, és persze voltak dolgos cigányok is, akik valóban munkát kerestek. Aztán mikor már kiismerték őket a helyiek, továbbálltak.


Az a gond, hogy ma is így élnek. Mindig a kiskapukat keresik, és a legtöbbjüknek esze ágában nincs beilleszkedni. Nevezhetjük hagyománynak, csak sajnos ez a hagyomány nem működik a letelepedett életmóddal. Régen sem volt céljuk haverkodni a helyiekkel, és most sem. Vannak városrészek, utcák, házak, lépcsőházak, amiket kb. kisajátítanak, és agresszívak a magyarokkal. Ez a hozzáállás szerintem nem változott az elmúlt 20 évben. (Korábban kicsit más volt a helyzet, mert akkor még tartottak a rendőröktől.) Manapság ha a buszon egy cigány család utazik, mindenki próbál elhúzódni, mert annyira agresszívak, hogy képtelenség meglenni mellettük. Ha egy hangosabb cigány család költözik valahova, leesnek az ingatlan árak, és további cigányok fogják felvásárolni azokat bagóért. Így lesz egy egész környékből cigánytelep, egyszerűen nem tudnak megmaradni ott a magyarok.


A másik nagy probléma szerintem a családi környezet. Sok cigány gyerek (nem tudom, hány százalékuk) úgy nő fel, hogy otthon Q-anyáznak, üvöltöznek, verekednek, és senki nem figyel arra, hogy talán nem kellene ezt a stílust megtanulni a gyereknek már néhány évesen. 8-10 éves cigányok beszólogatnak az utcán magyaroknak, mert egyszerűen ezt látják a szüleiktől is, vagy legalábbis a szülőket nem zavarja. Még ha van is egy felelősségteljes felnőtt a családban, jut rá három anyázó. Én úgy látom, az összetartás is csak akkor működik, ha hasznot hoz. Nem tudok olyanról, hogy egy cigány környéken a gazdagabb családok pl. iskolát hoztak volna létre. (Más kisebbségeknél vannak ilyenek.)


Kérdező, ne vedd ezeket bántásnak, mert látom, hogy te nem vagy ilyen, és még az is lehet, hogy tévedek abban, amit leírtam. Csak azt próbáltam meg leírni, hogy a magyarok (vagy legalábbis én) hogyan látjuk kívülről a cigányságot. Nyugodtan javíts ki, hogy jobban értsük.

:)

2015. jan. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
A válaszom a következő: Már megint sajnálva írom, de már megint igazatok (igazad) van! Nem tudok belekötni a soraidba! Az érvek amiket írtál meggyőző oly annyira hogy az ember meg sem próbálja kiforgatni! Belegondoltam már én is, hogy mondjuk egy Magyar emberke ledolgozza az életét, és becsületes ha még szegény is , fizeti az adót stb a retkek meg röhögve élnek abból az adóból segélyből vagy mindegy miből! És ezzel visszaélnek. ez csak 1 a sok példa közül! Az a sajnálatos hogy nincs meg bennük a változás akarata (mondjuk erre jó példát írtál, hogy hogyan lehetne meg amikor már így , ebben nevelkedik) És még egyszer leírom a soraid tele volt igazsággal! Én is ezért vagyok más, mert apám anyám világ életében dolgozott és folyton a tisztességet verték belém, amit teljesen el is értek! Egyébként szívesen megismernélek, és beszélgetnék veled! Írok priv. üzit és jelölj be fb-on! :) Üdv.
2015. jan. 6. 00:01
 17/32 anonim ***** válasza:
88%

Szomorú vagyok, hogy igazam van. Reméltem, hogy megcáfolsz. :(


(Egyébként köszi a megkeresést, de neten nem ismerkedem, bocsánat. Ne értsd félre, nem veled, hanem úgy általában senkivel. Még FB fiókom sincs. De azért köszi.)

2015. jan. 6. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Megértem én sem vagyok 1 nagy net menő!
2015. jan. 6. 15:55
 19/32 anonim ***** válasza:
26%

A képlet nagyon egyszerű. Adott egy csoport, mit a társadalom peremére szorított a rasszizmus, és annak minden velejárója. Aztán ezt a kitaszított, ellehetetlenített csoportot vádoljuk, hogy miért nem illeszkedik már be, miért nem dolgozik, miért lop...stb.

Hát, például azért nem dolgozik, mert nem kap munkát. Ha fehér bőrűek és cigányok is jelentkeznek egy állásra, akkor 10-ből 9-szer az előbbieket veszik fel. Könyörgöm, ha én nem kapok rendes munkát magyarként 3 diplomával, akkor milyen esélyeik vannak az iskolázatlan (vagy akár iskolázott) cigányoknak???


Hogy lopnak, hogy nem mindenki akar tanulni? Ez nem cigány jellemvonás, ez a szegény ember jellemvonása. Csakhogy a kirekesztés miatt a szegények nagy része cigány, így részben egybeesik a két csoport. Ha nincs pénzed fűtésre, éhes vagy, a puszta létfenntartásod kerül veszélybe, akkor nem fog érdekelni Ady költészete. Lássuk már az összefüggéseket!


Eleve rosszabb helyzetből indulnak, egy csomó hátránnyal, nemcsak hogy nem tudnak kitörni, de még arról sincs tudomásuk, hogy egyáltalán lehetne!


A szülésről: több oka is van, hogy sok gyerek születik

- a szegények körében gyakoribba családon belüli erőszak, erősebb a férfidominancia, és az áruk miatt sokszor hozzáférhetetlenek a fogamzásgátló szerek. Gondolkozzatok el ezeken az összefüggéseken.


- ebben a rétegben még mindig népszerű a hagyományos családmodell, főleg a választási lehetőség hiánya miatt. A cigány nők nemcak cigányságuk, hanem női mivoltuk miatt is hátránnyal indulnak a munkaerőpiacon, már a nulladik pillanatban elvágják előttük a karrier lehetőségét is. Innentől kezdve egy út marad: az anyaság, amit persze ott is nyomatnak, mint szent hivatást (ez egész Mo-ra jellemző).


Annak kell változtatnia, akinek több hatalma van, több eszköz van a kezében! Ez pedig a többségi társadalom. Rasszista, jobbikos gyalázkodás helyett felzárkóztatás kéne, rendes oktatás, a nők védelme, és egyből nem lennének olyan gonoszak a cigányok sem.

2015. jan. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a többségi társadalom komoly erőfeszítéseket tesz az integrációjukra, a legtöbbjük erősen ellenáll. És nem csak nálunk, hanem a világon mindenhol. Programok, támogatások, rengeteg szervezett, előírt pozitív diszkrimináció is éri őket, ami javarészt ellensúlyozhatja az általános negatív megítélésből fakadó negatív diszkriminációt. Ennek ellenére nem teng túl bennük általában az igyekezet.

Van egy határ, ahol már nem lehet a többséget hibáztatni a kisebbséggel való összeférhetetlenségéért.

2015. jan. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!