Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Svájc német részén a Hochdeuts...

Svájc német részén a Hochdeutsch-ot valóban szinte ugyanúgy idegen nyelvként oktatják, mint mondjuk Magyarországon?

Figyelt kérdés

Még csak egyszer voltam (jó régen) Svájcban, de akkor még sajnos egyáltalán nem beszéltem németül, így személyes tapasztalataim nincsenek.

Sokat olvasok viszont mostanában a svájci német nyelvhasználatról, és egy-két megdöbbentő dolgot is találtam.

A hétköznapokban ugyebár a svájci német dialektusokat használják, amelyek szinte köszönőviszonyban sincsenek az irodalmi (iskolában oktatott) német nyelvvel. De akkor voltaképpen a svájciaknak is csak egy idegen nyelv a Hochdeutsch, amit külön meg kell tanulniuk? Egyáltalán minek tanulják akkor meg? Azt is olvastam, hogy a svájciak nem kedvelik a Hochdeutsch-ot, mert nem akarnak a németekre hasonlítani, ők szeretik a nyelvükkel is kihangsúlyozni, hogy különállóak.


2020. jan. 8. 14:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem idegen nyelvként tanulják.


[link]


A francia részen tanulják Fremdsprache-ként.

2020. jan. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A svájciak a mindennapokban a dialektet hasznalják, amiben területenként hatalmas különbségek vannak.

Hochdeutschot az általános iskolában kezdik tanulni, ez az oktatás nyelve. Emellett a német részen tanulnak angolt és franciát vagy olaszt is mellé.

Szóval a német nekik is idegen nyelv, annak ellenére hogy anyanyelvi szinten beszélik.

2020. jan. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!