Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A török hódoltság idején...

A török hódoltság idején mekkora keveredés volt a magyarok és törökök között?

Figyelt kérdés
Semmilyen infót nem találok ezzel kapcsolatban, hogy vajon keveredtek e az oszmán katonám a magyar nőkkel vagy sem. Olvastam itt a fórumon olyat, hogy a vallásuk miatt nem volt megengedett, olvastam olyat is, hogy a nagy csatákat leszámítva a megszálló török sereg nem törökökből hanem szerbekből és más elfoglalt területek népeiből állt össze. Olyat is olvastam, hogy a megszállás idején csak 20ezer oszmán katona volt jelen. Mi az igazság ezzel kapcsolatban? Ha lehet akkor forrásokat is csatoljatok. Köszönöm a válaszokat
2020. márc. 28. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

Először azt hittem, hogy ez az én régebbi kérdésem.


Én különösen érdekelt és érintett vagyok a témában, mert jó magam török családnévvel flangálok Magyarországon. :D


Esetemben kiderítettem, hogy egy város (Nagykanizsa), régen nagy végvár volt, és később török megszállás alatt nagy(obb) török központ. Azonban, mikor visszoafoglalták, akkor maradtak török várvédők, meg török lakosság. Én egy ilyen kolónia leszármazottja lehetek.

(De egyébként ez nagyobb városokban még megtörtént/megtörténhetett. Pl. Én úgy tudom, hogy Eger visszafoglalás utáni) első lakó törökök voltak. Annyi volt a feltétel, hogy áttérnek és a király alattvalói lesznek.

Ezek a közösségek egyébként, teljesen asszimilálódtak a magyar többségbe.


A kérdésed származási részére válaszolva meg: Igen. Pontosabban igen és nem. Az való igaz, hogy a helyi megszálló haderő nagyobb része -békeidőben- főleg szerb és bosnyák nemzetiségű katonákból állt. De nagyobb csatákban, jelentősebb hadjáratokban jött az "anatóliai hadsereg", azok már igazi törökök voltak. Na meg ha szerbek, bosnyákok is voltak a közkatonák, nyilván a tisztek, vezetők, kereskedők között szép számmal voltak igazi törökök. Meg -mint írtam- nagyobb városokba ezek hozták a családjukat is.


A keveredés részére meg annyi, hogy -sajnos- még mai is előfordul ez, a háború velejárója. Hát még régebben. Viszont, nem hiszem, hogy akkora mértékű lett volna, hiszen a lakosság védekezett, résen voltak, főleg a határvidékeken. Meg a dél-szlávok nálunk 3x több időt voltak török uralom alatt, mégsem török hibridek.

Na meg az akkori nők, azért nem olyanok voltak, mint a maiak, hogyha megjelenik a környezetükben egy megszálló barbár horda, akkor elájulnak a nagy PC-től.


Remélem tudtam segíteni.

2020. márc. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen megfelelő a válasz, köszi szépen :D. Ez érdekes. Nekem is van egy törökös nevű barátom aki Nagykanizsai. :D
2020. márc. 29. 10:43
 3/3 Alex Fly ***** válasza:
A háború egyik következménye a keveredés. Ha egy sereg elfoglal egy területet, akkor ott bizony elterjeszti a génkészletét is. A háborúknak, megszállásoknak állandó kísérője a tömeges nemi erőszak...
2020. ápr. 1. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!