Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek melyik nyelvet...

Szerintetek melyik nyelvet érdemesebb megtanulni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretném elkezdeni tanulni vagy az arab, vagy a perzsa, vagy a török nyelvet. Szerintetek melyiket lenne érdemesebb? Szerelmes vagyok mindhárom kultúrába, és egyiket szívesen elkezdeném tanulni. Mit gondoltok? :))

2021. jan. 1. 20:45
 1/6 anonim válasza:
85%
arab
2021. jan. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Azt kell eldöntened, melyikkel akarod elkezdeni. Megtanulhatod mind a hármat. Hosszú az élet.
2021. jan. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
89%

Hát attól függ mit szeretnél az adott nyelvvel kezdeni.

Én tudok arabul és törökül is, és sokszor szoktunk menni arab országokba meg Törökországba nyaralni a férjemmel (aki arab) és nagyon jól jön a nyelvtudás, mindenkivel meg tudom ott értetni magam...

De igazából bármelyiket érdemes megtanulni, ha tetszik, szerintem egyébként az arabbal lehet a legtöbbet kezdeni.

2021. jan. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak hobbiból szeretném megtanulni, egyelőre semmi komolyabb tervem nincs vele:)))
2021. jan. 1. 23:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez szempont, akkor egy magyarnak a török a legkönnyebb. A szókincsben és a nyelvtanban is nagyon sok a hasonlóság.
2021. jan. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is kezdeni az arabbal tudod a legtöbbet, hiszen annak az anyanyelvi beszélői vannak a legtöbben. Viszont egy idő után választanod kell, melyik dialektust tanulod, mert nagyon eltèr pl az egyiptomi arab az irakitól stb.

Ha valami különlegesen szépre vágysz, akkor tanulj perzsául, az egész kultúra és nyelv magával ragadó.

2022. márc. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!