Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért van az, ha én megyek...

Miért van az, ha én megyek külföldre, akkor elvárják, hogy az ottani nyelven beszéljek, ha Magyarországra jön valaki, akkor meg szintén azon a nyelven kell megszólalni, amilyenen a turista beszél? Miért nem tanul meg pár kifejezést a külföldi is?

Figyelt kérdés
Állandóan nekünk kell meghunyászkodni. Tanuljunk angolul, németül, spanyolul, franciául, svédül, ha meg ide jön valaki, akkor meg le van szarva a magyar nyelv. Én azt is bevezetném, hogy aki itt akar letelepedni, annak minimum feltétele legyen a magyar nyelvvizsga.

2021. jan. 2. 15:26
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
nem troll ez, csak valami nagymagyarkodó hülyegyerek, akinek fáj, hogy néhány világnyelvet azért illik beszélni manapság, még ha magyar is az ember fia....
2021. jan. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
"Nem kell fellengzősködni. Tudom, hogy igazam van. Egyszerűen igazam van." A hangok mondták?
2021. jan. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

"Nem kell fellengzősködni. Tudom, hogy igazam van. Egyszerűen igazam van."


Na, remek, akkor már indulhatsz is a sóhivatalba.

2021. jan. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
Európában élünk, illik több nyelvet tudni. Nem csak Anglia létezik a világon. De ezt ilyen tanulatlan embereknek hiába mondom.
2021. jan. 2. 17:36
 15/37 anonim ***** válasza:
80%

Én részben egyetértek a kérdezővel. Sokáig Budapesten egy multinál dolgoztam olaszokkal, akik ugyebár életvitelszerűen tartózkodtak a fővárosban, a túlnyomó többségük mégse tudott semennyire magyarul és még csak a szándék se volt meg bennük, maximum a káromkodásokra.

Egy ideje Ausztriában élek, itt teljesen természetesnek veszik, hogy németül kell mindent intézni, a hivatalokban nem törik magukat, hogy angolul segítsenek, úgyhogy itt az államnyelv ismerete nélkül elég nehéz dolga lenne a külföldieknek. (Sokaknak van is, ezért itt elég keresettek az ilyen-olyan tolmácsok.)

2021. jan. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

15

A kerdezo turistakrol beszel.

Egyebkent az en becsi kirandulasom alatt, mindenkivel tudtam angolul beszelni.

2021. jan. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
Amit a 15-ös írt, arról jutott eszembe, hogy jópár ember mondta már, akik Németországban, Ausztriában dolgoznak, hogy angollal nem sokra megy az ember a munkahelyen. Igenis németül kell megtanulni, ha oda akarsz menni.
2021. jan. 2. 21:50
 18/37 A kérdező kommentje:

#16


Nemcsak turistákról beszélek. Mindenkiről, aki ide jön akármilyen szándékkal.

2021. jan. 2. 21:51
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

Angolul és olaszul megtanultam felsőfokon, oroszból jelenleg a középfokú vizsgámra készülök. Angliában és Olaszországban éltem, alapvetőnek tartottam, hogy megtanulom a nyelvet, az orosz pedig szimplán érdekelt. Ellenben amikor nyaralok más országban, ott csak pár kifejezést tanulok meg (köszönések, megköszönések), mert egyrészt szeretek nyelvekkel foglalkozni, másrészt jól esik a helyieknek.


Viszont ez nem elvárható és nem mindenkinek van erre kapacitása. Ha valaki jól tud angolul, tulajdonképpen felesleges megtanulni bármelyik ország nyelvét, ahova nyaralni megy, hiszen meg tudja értetni magát. Ha Magyarországon él és angolul beszél a munkahelyén, akkor nem kell megtanulnia magyarul. Hasznos és ésszerű lenne ránézve, de nem kell.


Angolul manapság illik megtanulni, mert nem véletlenül világnyelv. Hasznos tudás és jobban megnyílik előtted a világ, hiszen több emberrel tudsz kapcsolatot teremteni.

2021. jan. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
Akkor a német miért kényszerít rá az ő nyelvére? Őt nem érdekli, hogy angolul beszélsz mondjuk a munkahelyen. Németül kell megszólalnod.
2021. jan. 3. 00:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!