Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért van az, ha én megyek...

Miért van az, ha én megyek külföldre, akkor elvárják, hogy az ottani nyelven beszéljek, ha Magyarországra jön valaki, akkor meg szintén azon a nyelven kell megszólalni, amilyenen a turista beszél? Miért nem tanul meg pár kifejezést a külföldi is?

Figyelt kérdés
Állandóan nekünk kell meghunyászkodni. Tanuljunk angolul, németül, spanyolul, franciául, svédül, ha meg ide jön valaki, akkor meg le van szarva a magyar nyelv. Én azt is bevezetném, hogy aki itt akar letelepedni, annak minimum feltétele legyen a magyar nyelvvizsga.

2021. jan. 2. 15:26
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:

#29


Elfogyott az érv, elkezdesz személyeskedni. De élj úgy, ahogy akarsz. Szolgálj ki mindenkit, és örülj, ha beléd törlik a lábukat.

2021. jan. 3. 15:10
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

"Elfogyott az érv, elkezdesz személyeskedni."

Szóval elfogyott az érv, és most vagdalkozol, mert szerintem én egyáltalán nem szemlyeskedtem :)


"De élj úgy, ahogy akarsz. Szolgálj ki mindenkit, és örülj, ha beléd törlik a lábukat."

Én nem annak élem meg, hogy belém törlik a lábukat, hiszen kellemesen el tudok velük beszélgetni mindenféle témákról az ő saját nyelvükön, amikor idejönnek üdülni. És úgy is élek, ahogy nekem jó, mert egy valag pénzt hagynak itt nekem minden évben, és tudom, hogy nagy részük jó eséllyel jövőre is vissza fog jönni.

2021. jan. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

#32


Tehát meghunyászkodsz a szaros pénzért. Jellemző. Talán még meg is játszod magad.

2021. jan. 3. 15:27
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát meghunyászkodsz a szaros pénzért. Jellemző. Talán még meg is játszod magad."

Savanyú a szőlő, mi? :D

2021. jan. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:

#34


Ha tudnád, hogy mennyire nem az. És én legalább magamat adom.

2021. jan. 3. 15:37
 36/37 anonim ***** válasza:
92%

"én legalább magamat adom."


Nincs ezzel semmi baj, csak akkor maradj Magyarországon, és ne érintkezz külföldiekkel.

Kivel szúrsz ki, ha "bosszúból" nem használod még azt a keveset sem, amit tudsz?

2021. jan. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:
Mit nem használok ki?
2021. jan. 3. 22:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!