Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért van az, ha én megyek...

Miért van az, ha én megyek külföldre, akkor elvárják, hogy az ottani nyelven beszéljek, ha Magyarországra jön valaki, akkor meg szintén azon a nyelven kell megszólalni, amilyenen a turista beszél? Miért nem tanul meg pár kifejezést a külföldi is?

Figyelt kérdés
Állandóan nekünk kell meghunyászkodni. Tanuljunk angolul, németül, spanyolul, franciául, svédül, ha meg ide jön valaki, akkor meg le van szarva a magyar nyelv. Én azt is bevezetném, hogy aki itt akar letelepedni, annak minimum feltétele legyen a magyar nyelvvizsga.

2021. jan. 2. 15:26
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%

Kisebbségi komplexusod van. Ha elmész egy másik országba és megtanulnsz pár kifejezést a nyelvükön az egy kedves gesztus, de nem norma, vagy esetleg elvárás.

A németeket meg az zavarja, hogy nem az ő nyelvük világnyelv, pedig egykor közel volt hozzá, a franciákkal ugyanez van. Gőgből nem tanulnak meg angolul, mert nem tetszik nekik, hogy a riválisuk nyelvén kell beszélniük.

Ha nem tervezel az országban maradni sokáig, akkor senki sem várhatja el tőled, hogy megtanuld a nyelvüket.

2021. jan. 3. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%

"Miért van az, ha én megyek külföldre, akkor elvárják, hogy az ottani nyelven beszéljek, ha Magyarországra jön valaki, akkor meg szintén azon a nyelven kell megszólalni, amilyenen a turista beszél? Miért nem tanul meg pár kifejezést a külföldi is?"


Ez inkább csak abban az esetben van igy, ha angol nyelvterületre tévedsz, és angol nyelvterületről érkezik az a valaki Magyarországra. Egyébként tökmindegy, honnan jönnek, egy üzbég nem várja el tőled, hogy te itt Magyarországon beszélj üzbégül, ha pedig te mégy ki Malajziába, akkor nem kell malájul metanulnod.

Ha külföldre mégy, akkor azt várják el, hogy angolul tudj, nem az adott nemzet nyelvén, és ha külföldi jön ide, akkor azt várja el, hogy angolul tudj, mert jó eséllyel ő is azzal akar majd boldogulni, nem a saját nyelvén. Az angol afféle idegenek közötti kommunikációs világnyelv lett, azzal kábé majdnem mindenhol meg tudod értetni magad, ahol egy kicsit civilizáltabb a világ.

2021. jan. 3. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%

#20

A munkahely dönti el, hogy milyen tudást vár. Ha ők elvárják a német nyelvtudást, akkor neked tudnod kell németül, ugyanúgy, mint ahogy a többi elvárásnak is eleget kell tenned.

2021. jan. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
Nekem nem kell eleget tennem senkinek. Senki ne mondja meg.
2021. jan. 3. 13:55
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne tanulj meg semmilyen nyelven, de akkor ne csodálkozz, ha a helyiek nem segítenek majd és hülyének gondolnak.
2021. jan. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

#25


Írtam, hogy én megtanulok pár kifejezést, ha megyek valahova.

2021. jan. 3. 14:05
 27/37 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező, nyugi. Senkit nem érdekel, hogy beszélsz-e más nyelvet és hogy mit vársz el egy külfölditől.
2021. jan. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

#27


Ettől függetlenül bennem van annyi intelligencia, hogy megtanulok fontosabb kifejezéseket, és elvárom ezt mástól is. Ha jön egy osztrák ide üdülni, akkor igenis tanuljon meg pár mondatot magyarul. De legalábbis ne várja el, hogy majd a saját országomban németül fogok hozzá beszélni, mert ő tuskó.

2021. jan. 3. 14:27
 29/37 anonim ***** válasza:
100%

"Ha jön egy osztrák ide üdülni, akkor igenis tanuljon meg pár mondatot magyarul. De legalábbis ne várja el, hogy majd a saját országomban németül fogok hozzá beszélni, mert ő tuskó."

Szerintem ne fogj külföldiek üdültetésébe, mert nagyon hamar fel fog kopni az állad éhen.

2021. jan. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%
29😅😅😅
2021. jan. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!