Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért fejlődött ilyen egyedivé...

Miért fejlődött ilyen egyedivé a magyar nyelv?

Figyelt kérdés
Pl. míg a dánok,svédek vagy a horvátok,szerbek elég jól megértik egymás beszédét, addig a magyar meg a finn egy mukkot se ért egymásból. Kb. olyan ez erős túlzással élve, mint a kínai nekünk. A sok gy, ny, ty stb. hang meg szintén inkább szlávos,orosz hatásnak tűnik, mint finnugor, ahol nem is igen vannak ilyen hangok, bár ebben nem vagyok biztos. Nekem olyan fura érzésem van, hogy finnugorok vagyunk, mégis annyira idegenek nyelvileg a többi rokontól, míg más nyelvek egy nyelvcsaládon belül mennyire hasonlítanak és sokszor nagyjából meg is értik egymást.

2021. jan. 8. 22:28
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
0%

A német a germánból lett, míg a maggyar inkább germános. A német nem germán, hanem német, ezzel szemben a magyar germán, germagyar nyelv.


Ősnyelv? Mint mondtam, a magyar nyelv indogermán, germán nyelv, de a hőskorból vagy őskorból, ahogy mutatja, tehát a primtiívhez, és Kirgenhez, a magyar nyelvnek sok köze van.


tudomány? módszer? Ostoba módszerek, ezért is pejoratív. Szmmel lehet látni, és érteni,hogy a magyar nyelv germán és indogermán.


Egy példa: honnantól:

germán a hwannan a honnan, ebben van a ki, ami a hi, hwa germánosan, erre ön az n, hogy hun, majd ana képző, ami ott és az, vagy ene képző, mint a germán ennant-ban, ami az onnan és onnant.

T: ír dé, latin dé, germán t, az és ott jelentésben

el: mint az r el, indogermán


Változik a nyelv? Esetleg fajul, de nem változik, az emberek változnak, nem Kirgen, a magyar nyelv Asja.


A tudomány csak 200 éves ideolgóai, de a nyelv régebbi, és beszél(bah, beh, bes), megigéz, mond valamit. A tudomány eltér a nyelvtől, mert a nyelv mást mond, mint az ezoterikus ideológia, a tudomány.

2021. jan. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
92%

Esküszöm megpróbálnám megérteni, amit mondasz, de szerinted mi a különbség a között, hogy egy nyelv a germánból lett vagy hogy egy nyelv germán?

Szerinted pl az angol az germán? Vagy germános? Esetleg egyik sem?


Mi az a kirgen és asja, amit emlegetsz?


Az általad említett germán "ennan" szó melyik nyelvben van vagy honnan vetted?


Aztán mi a különbség szerinted aközött, hogy valami fajul vagy változik?


Szerinted a geológia is ezoterikus ideológia? Az a sok millió évvel ezelőtt keletkezett Földet vizsgálja...


Aztán, hogy érted, hogy szemmel látni, hogy a magyar az germán? Csak mert én pl. nem látom és vagyunk ezzel még így páran...

Ránézésre a gomba is zöldség, csak éppen nem az...

2021. jan. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
0%

Esküszöm, hogy lehet valaki ennyire...!


A helyzet az, hogy van germán nyelv, és van német, meg angol, meg svéd, de ezek eltérnek a germántól, talán még ey kicsit a gót is.

Germán ismeretanyag van 4. századtól a 9.-ig, ez germán, az utánna jövő viszont mondjuk német. A gót előtti pedig a protogermán, germán hangeltolódástól a gótig.


Ennan? A germánból mert benne van, ez az onnan.


Kirgen? A magyar nyelv szelleme, immanens, benne van a világban, tehát ő beszél, bah, bas indogermán gyök.


Fajul: germán fel, indogermán pel, az l itt j-sedik, mint az indgermán pel esetén a germán fel, fahlr, mint fejér.


A fágy: faj+t kausatívképzés, falten. Ez mondhatni egy belső folyamat a fáyulás, a kibontás, ami a rend és a ratio alapján történik, ami a rátevés.

Példa:

rajtam szó: az alapja a ra és ra, indogermán ar, ami illeszt, ebből a ratio, és a harmónia szó is, germán és germagyar szavak a remerem, mint remény, rend, raid, rege, raa, rege, rak, rakjan.

J: birtokos képzés, germán-gótja, de egyben az egyes szám harmadik személyének kausatív és táryjas képzése is, mint látja.

Az újkurdban is így van, ahogy az írben a roim, vagy a rájam.

t: ír dé, latin dé, germán t, ami lokatívus, mint a germán ennant-ban, ami az onnant, illetve tárgyeset, mert jelentése ott és az.

om: indogermán om képzés, igei, mint habém és ír roim, vagy az újkurdban is a birtokos képzést om-val képzik, ami igei indogermán.


ez a fajulás: rajtam.


A tudomány csak 200 éves, de a nyelv régebbi, és mást beszél, Kirgen mást beszl, és máshogy gondolkodik.

a tudomány művi, nem a primitív, tehát nincs köze a nyelvhez. Mert a primitív hívta életbe a nyelvet.


Szemmel látni? Bizos a németre gondolsz, meg az angolra. De a németben is lehet látni, és mindig is tudtam, hogy a német meg a magyar, ami germagyar rokonok.

De hogy nem látod(látni, germánul látunk, germán wlatian, letian, a d képző meg indogermán, mint az újkurdban is, látod csak(stak germán szó) germánul) az azért van, mert kevered a németet aésa germánt(de mondtam, hogy akoris lehet látni), nem a germánról beszélsz, meg az árjáról.

Meg azért van mert nem beszélsz magyarul, nem vagy igaz primtív.


A gyökben gondolkodás is csak germánul lehet, és a szabályos hangmegfeletetések is csak germánul lehetségesek.

2021. jan. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
92%
Oké, szerintem eljutottunk a beszélgetés végéhez. Én legnagyobb örömömre nem vagyok igaz primitív, veled ellentétben. Így nem látom Kirgent, a magyar nyelv szellemét, így számomomra marad a tudomány.
2021. jan. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
0%

Hát igen, de akkor a tudomány egy bullshit. Mivel a magyar nyelv igazából(wogh, protogermán szó) germagyar. Tehát maradsz a hülyeségnél, az ostobaságnál, dehát akkor te nem magyarul beszélsz.


Beszélgetés? nem is volt, mert nem is tudsz magyarul.

2021. jan. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
89%
15. Már megint itt vagy te szerencsétlen?
2021. jan. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
0%

16/16 anonim ***** válasza:

15. Már megint itt vagy te szerencsétlen?

------------


Látszik nem tudsz magyarul, mert te-vel kellett volna írnod, hogy te vagy a szerencsétlen.

Nem gond kijavítottam.

2021. jan. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
91%
Nem a finn a legközelebbi nyelvrokonunk, hanem a manysi. De még tőlük is elváltunk úgy 3000 évvel ezelőtt.
2021. jan. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
0%

18/18 anonim ***** válasza:

100%

Nem a finn a legközelebbi nyelvrokonunk, hanem a manysi.

-------------


Annak aki nem beszélni magyart, az biztos. A magyar nyelv indogermán és germán.

Nem, nem váltunk el, mert nincs semmi a magyarban ami finnugor, a magyar 350-től lett, fajult a germánból.

2021. jan. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
91%
19. Oké, akkor mi vagyunk mi, te meg legyél "magyar" egyedül.
2021. jan. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!