Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért fejlődött ilyen egyedivé...

Miért fejlődött ilyen egyedivé a magyar nyelv?

Figyelt kérdés
Pl. míg a dánok,svédek vagy a horvátok,szerbek elég jól megértik egymás beszédét, addig a magyar meg a finn egy mukkot se ért egymásból. Kb. olyan ez erős túlzással élve, mint a kínai nekünk. A sok gy, ny, ty stb. hang meg szintén inkább szlávos,orosz hatásnak tűnik, mint finnugor, ahol nem is igen vannak ilyen hangok, bár ebben nem vagyok biztos. Nekem olyan fura érzésem van, hogy finnugorok vagyunk, mégis annyira idegenek nyelvileg a többi rokontól, míg más nyelvek egy nyelvcsaládon belül mennyire hasonlítanak és sokszor nagyjából meg is értik egymást.

2021. jan. 8. 22:28
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ezeken a kontinenseken; europai, ázsiai, afrikai, minden nyelv keveredett nem ugyan abban az időben persze, de mindegyik befolyásolta a másikat többé-kevésbé.
2021. jan. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
0%

20/21 anonim ***** válasza:

100%

19. Oké, akkor mi vagyunk mi, te meg legyél "magyar" egyedül.

----------


Látom nagyon liberált vagy, hogy csak így gondolozol, mindentől távol.

Én magyar, te nem, így helyesebb.


De kösz, hogy engem magyarnak veszel, aki ért magyarul, magadat meg nem, mert ez gy is van.

2021. jan. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
90%

22. Ez szarkazmus volt fogyatékos.


Nem vagyok liberális amúgy. Te viszont nem vagy semmi, mert amit te mondasz, azt a világon csak te hiszed el. Igen, igen, most jön, hogy a nyelvet nem hinni kell, mert a nyelv beszéli az embert meg a hasonló ezoterikus baromságok, de nézz már magadba és idézd fel mikor volt az utolsó eset, amikor valaki egyetértett veled.


Mondom a lényeget:


Vettem a bátorságot és beszéltem mindenki nevében, a százalék alapján pedig szerencsére úgy néz ki egyet értettek velem. Te meg egyedül vagy a kúrgen szellemmel, úgyhogy nem vagy olyan helyzetben, hogy te mond meg ki a magyar. Nem, a kúrgen sem, mert az is csak hozzád beszél, milyen érdekes. Jó szórakozást kívánok.


Hogy miért van a zárt osztályon internet?

2021. jan. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
85%
#22 Huh, neked az írásodat megfejteni elég nagy feladat... vagy ez csak a germagyar nyelv?
2021. jan. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
2%

Szint úgy szarkazmus volt, de nyomrék!


Nem én jövök ezoerikus baromságokkal, hanem te, ráadásul rizsával.


Egyetérteni? Valszeg többen lennének, akik a magyart hunnak mondanák, de attól meg nem lesz az, ahogy finnugor se.


Százalékos? Ki nem szarja le gy? Én igen. Ezt hívják libcsizmusnak, agyi nyomorék, az amire te hivatkozol.

2021. jan. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
0%

24/25 anonim válasza:

#22 Huh, neked az írásodat megfejteni elég nagy feladat... vagy ez csak a germagyar nyelv?

--------------


Nekem meg a másét. Pedig én pofon egyszerű dolgokról beszélek.

2021. jan. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
86%

“De kösz, hogy engem magyarnak veszel, aki ért magyarul, magadat meg nem, mert ez gy is van.“

Például itt mire gondolsz, hogy nem ért magyarul? Akkor hogy ír, koreaiul?

2021. jan. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
0%

Azt mondta, hogy vannak ők, mint mi, és vagyok én mint Magyar, időzőjelben. Ezekután szívni kell az agyát, hogy azt mondja, hogy szarkazmus volt.

Számomra vesztett, hogy meg kellett emlteni, hogy szarkazmus volt, mert nem tudott helyesen visszavágni.


Ő mondta, hogy nem Magyar. Amúgy hangokat egy nyelven kiadni, és sorba rendezni, nem az, mintha valaki meg is értené, az két külön dolog, a nyelv és valami ideológia. Aki a nyelvből beszél, az mást mond.


Vegyük például: akar szó. Protogermán szó, görög ekón, árja vas, wak.

Ez egy belső és természeti szükségszerűséget jelent, nem voluntas, és nem wille, és nem télosz. Nyelvileg nem lehet megérteni nyugati értelemben a szót, mint télosz, vagy voluntasz, mert ez teljesen más.


Aki ideológiában beszél, az nincs a szóra tekintettel.


Másik példa: tér. A tér a tart, dar, dart árja szavak, magyarban protogermán, a germán maradékokban nem olyan elterjedt, de protogermán, tuer változata a tér. Tehát ami tart valamit, ami nem lehet egy a föld-vel, mint a pel-ből, és a Raum-val. A tér és tár változat csak a szlávban és a litvánban , vagy balitban van még meg, de valszeg magyar, germagyar változat, mert a fejlettebb indogermán nyelv.

2021. jan. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
89%

25: a liberalizmus egyik alapértéke a szólásszabadság. Ennek köszönhető, hogy bárki bármekkora baromságot teljes meggyőződéssel terjeszthet, mégse csukják se börtönbe se diliházba.

Úgyhogy addig örülj amíg tiszteletben tartják ezt a liberális értéket, különben várna téged a diliház.

2021. jan. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
0%

Látszik bajod van a felfogásoddal, mert nem ismerem a hülyeségeidet, és baromságokat beszélsz.


Elmebeteg az vagy, mert eltérsz, tehát gonosz vagy, a gheu gyökből.

Én lenni primitív, tehát Magyar, nem érteni a dumád, mert te elmbeteg, a baromságokat itt te terjeszted.


Máe azt hiszem ezt is mondtam: a mai nézet szerint, lehet, de a nyelv szerint te vagy az elmbeteg, és gonoszságokat makogsz.


A libcsizmus az amit te makogsz, mert te térsz el, alter vagy, eltérsz a nyelvtől, és ezért elmebeteg vagy.


Nem értem mit makogsz, sületlenségeket.

2021. jan. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!