Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Magyarul miért nem tudnak...

Magyarul miért nem tudnak összeszedetten beszélni?

Figyelt kérdés
Már régóta megfigyeltem,hogy a legtöbb ember összeszedetlenül beszél. Lehet egy hétköznapi beszélgetés, vagy egy interjú, hihetetlen, hogy a legtöbb ember összefüggéstelenül beszél, elakadozik többnyire, a nyelvtant is összevissza használja. Mintha hadoválnának összevissza. Ez mitől lehet? Más nyelveket hallgatva nem igazán fedeztem fel ilyet. Ennyire nehéz lenne a nyelvünk vagy buta az emberek többsége? Mi az oka ennek?
2021. máj. 29. 22:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez tanulás, képzés kérdése.

Régen pl. ezért olvastak Arany Jánost... ma a kötelező olvasmányok úgy néznek ki, hogy "holnapra kéne megírni az olvasónaplót, de még nem kezdtem el olvasni, írjátok meg helyettem!"

2021. máj. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
26%

10#


"ütemesen"


A magyar nyelv hangsúlya viszonylag monoton.


"Egyszerűen mintha képtelenek lennénk összefüggően beszélni"


Lehet hogy csak tahókkal beszéltél, kb. mindenki akit ismerek tud összefüggő mondatokat alkotni.


"Csak félmondatokban."


Az sokszor elég.


9#


"CNN"


Ne keverjük össze a médiát az átlag amerikaival. A fehérek és a feketék máshogy nem tudnak beszélni.

2021. máj. 30. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
77%

A magyar oktatas, akarcsak az egesz vilagban, Le van butitva.

Csak egy-ket kerdest kell itt megnezni.

A legutobbi: “Mit jelent, hogy megvagyok nelkule?”

2021. máj. 30. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
36%
Az emberek mar nem olvasnak nagyon, social mediat kiveve. Majmoljak az angol kifejezeseket, sokszor teljesen eltero ertelemben, fel mondatokkal, szavakkal. Peldakep nincs, ha Viktor is azt mondja, hogy “beleszerelmesedtem “, allitolag egy tanult, intelligens ember.
2021. máj. 30. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Nem csak tahókat ismerek. :D Épp, hogy inkább tévében tapasztalatom ezt, műsorvezetők részéről is, vagy magasan képzett emberek, pl. zenészek is hadilábon állnak a beszéddel. Az nem baj, ha lassan beszél, de attól még lehetne folyamatos a beszéd.
2021. máj. 30. 09:31
 16/17 anonim ***** válasza:
45%

Mások nevében nem beszélhetek, de saját magamon észrevettem már sokszor, hogy gyakran gyorsabban gondolkodok, mint ahogy beszélek, ezért már a mondat felénél máshol jár az agyam, és elkezdek egy újabb mondatot úgy, hogy az előzőt be sem fejeztem. Természetesen ettől értelmetlen lesz a beszédem, de ha vissza is akarnék térni és újra akarnám fogalmazni a mondandómat, úgysem menne, mert addigra már egy harmadik téma jár az eszemben, úgyhogy azt kezdem el mondani inkább. :D

Na meg nagyon gyakran csak angolul jutnak eszembe bizonyos szavak és kifejezések, mert több időt töltök angol nyelvkörnyezetben mint magyarban, és emiatt gyakran akadozik a beszédem, és minden második szavam az, hogy "izé". :D

2021. jún. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ez nekem is feltűnt. Sokszor nem a megfelelő nyelvtani szabályok szerint fogalmaznak tv-ben és úgy általában mindenhol. A szleng szavak használata nem megfelelő szituációkban, adott ember pozíciójához mérten illetlenül is gyakoriak.

Tény, hogy sok a nyelvi zavarral születő és élő ember is. Állítólag a mostani fiatal generáció agyát elemezve, a régen normálisnak tartott agyműködés már nem sokáig lesz úgymond érvényben...így ezzel együtt változik majd minden...

2021. jún. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!