Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan tudnám megérteni, mit...

Hogyan tudnám megérteni, mit mondanak az osztrákok?

Figyelt kérdés

Van már egy TELC középfokú német nyelvvizsgám, most készülök a felsőfokúra (Goethe).

De egyszerűen alig sikerül megértenem amit az osztrákok mondanak nekem (Burgenland).

Sokan tanácsolták, hogy csak meg kell szokni, előbb-utóbb érteni fogom.

De már lassan 1 éve próbálok beszélgetni velük és ha nem kérem, hogy egy picit 'hochdeutschosabban' fogalmazzanak, akkor csak nézek, mint hal a szatyorban és ha fejre állok se tudom kivesézni, mit akar az illető.


Tudtok segíteni? Hiába gyakorlok beszélgetve, nem sikerül megértenem sokszor amit mondanak. Van, hogy beszéd közben egy árva szót se sikerül kivennem.


2021. jún. 20. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Hallgass dialektusban zenét, tvt.
2021. jún. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 qkker1 ***** válasza:
100%
Kiköltözöl, és gyorsan megtanulod. Amúgy Németországban is vannak "veszélyes" tájszólások, de a burgenlandi mindent visz.
2021. jún. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A rádió, tv még okés is, azzal nincs különösebb gondom, a probléma itt az átlag állampolgár beszédével van. :(


Kettes, köszönöm a te válaszod is, de sajnos nem így működik, hogy gondolok egyet és kiköltözök.

2021. jún. 20. 14:30
 4/9 qkker1 ***** válasza:

Másképp nem tudod megtanulni, csak ha közöttük vagy és minden nap gyakorolod, tapasztalat.

Burgenlandban dolgoztam /volt német nyelvtudásom/, de szinte teljesen újra kellett tanulnom, utána Hamburgban megemlítették hogy Magyar létemre elég erős Osztrák akcentusom van.

2021. jún. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én viszont nem az osztrákoknál vagyok kint, hanem az osztrákok jönnek át ide, vagyis így is-úgy is napi 8 órában társalgok velük. :) Legalábbis próbálok :D

Egyébként az akcentusom már nekem is nagyon osztrákos, de semmi ahhoz képest, amit az igazi burgenlandiak levágnak nekem o.o

2021. jún. 20. 15:01
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

"sajnos nem így működik, hogy gondolok egyet és kiköltözök."

Pedig nagyjából így működik :D

2021. jún. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jó, majd megmondom a férjemnek, hogy hagyja ott az új állását és a nemsokára felépülő házunkat, mert biza megyünk ki, hogy nyelvet tanuljak ;D
2021. jún. 20. 18:34
 8/9 anonim ***** válasza:
95%

igazából ezt a kiköltözést esetedben nem szó szerint kéne venned, most nem a földrajzi-politikai határ két oldalán veszekszünk, hanem hogy sok időt tölts közöttük, de az meg megvan.

ne kérd amúgy hogy "hochdeutschosabban" beszéljenek, egyrészt szerintem ebben a formában sértő, másrészt igazán először a most harmincas korosztály tud éles váltást produkálni, idősebbektől hiába kéred. viszont a mondja lassabban, ismételje meg, keressen egy számodra ismerős szinonímát működnek.

meg őszinte leszek, szerintem túlságosan rágörcsölsz, azért hogy egy-egy szót ne kapj el egy beszélgetésből, c1re készülve furcsa. és igen, tudom miről beszélek, az én mindkét főnököm is burgerlandi, de az első perc óta szót értünk egymással. (mondjuk ehhez kell a kommunikációs hajlandóság is mindkét fél részéről)

2021. jún. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igazad van, sajnálom az előbbi felhördülésem.


Igyekszem minél jobban figyelni.

Sajnos egy mondatban nem 1 db szót nem értek (különben ki tudnám logikazni a jelentését), hanem az egész mondatból csak egyetlen szót sikerül kivennem, ami elég alacsony arány.


De rajta vagyok, megpróbálok minél többet kommunikálni. Sajnos ha már 2-nél többször visszakérdezek és kérem hogy lassabban, vagy másképp mondja, hamar megunnak és megsértődnek (tisztelet a kivételnek, mert vannak segítőkész osztrákok is. Végülis az ő érdeke hogy megértesse magát, az enyém pedig hogy megértsem).

2021. jún. 21. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!