Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha jól tudok angolul, könnyebb...

Ha jól tudok angolul, könnyebb lesz németül megtanulnom?

Figyelt kérdés
Általános iskola 4.-8. osztályig "tanították" a nyelvet, szakközépben angolra váltottam, és azóta folyamatosan használom minden nap a nyelvet (14 éve már).

2022. júl. 17. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. Hiszen az angolban pont az nincs, ami a németet megnehezíti: nemek, esetek, többes számok, ragozás.
2022. júl. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem ez pont fordítva érvényes: ha jól tudsz németül, akkor az angol már gyerekjáték.


Húgomnak iszonyat nyelvérzéke van: német és francia felsőfok után magától, tanár nálkül megtanult angolul úgy, hogy simán beszélget angolul. Mondjuk angolul nem fordít/tolmácsol, csak németül és franciául (amúgy profi fordító és tolmács)

2022. júl. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem sok kozuk van egymashoz, megha sokan tevesen azt fujjak.
2022. júl. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Pont, amikor hasonlóságot akarod kihasználni, akkor a hasonlóak nem ugyanazt jelentik, és fordítva. Bár nekem volt német főnököm, akivel azon szinten nagyon jól elbeszélgettünk, hogy én angolul mondtam neki, hogy kellene egy értekezlet, megbeszélni a felmerült kérdéseket, ő meg németül, hogy rendben, de a héten már ne, mert ha valami sikerül, akkor holnap, pénteken hazalátogat és kedden jön vissza Budapestre, tehát szerdán szó lehet róla. :D
2022. júl. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Olyan szempontból könnyebb, hogy van nyelvtanulási tapasztalatod (akármilyen nyelvből lehetne), így már tisztában vagy vele hogy muszáj tanulni és gyakorolni a nyelvtant, van szótanulási stratégiád, ilyesmi. De maga az angol nem sokat tesz hozzá, mert nem hasonló a két nyelv.
2022. júl. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hááát, a gift az ugye angolul ajándék, németül viszont méreg.
2022. júl. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van, ahogy az ötös mondja. Azért lesz könnyebb, mert már tudod, hogy milyen idegen nyelvet tanulni, tudni. De nem lesz könnyű.
2022. júl. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xp ali ***** válasza:
Nem segít az angol a német tanulásban. De jó jel, hogy tudsz nyelvet tanulni.
2022. aug. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!