Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ilyen esetben mennyi idő...

Ilyen esetben mennyi idő lenne megtanulnom angolul?

Figyelt kérdés
Az élet és a közoktatás úgy hozta, hogy kimaradt az angol az életemből, de egyre nagyobb hátrányát érzem. Németből van egy középfokom, az egész szépen is megy és szerettem is, könnyen megértettem a logikáját. Második nyelvnek franciát tanultam és bár annak is átláttam a lényegét 4 gimnáziumi év második nyelvként heti 3 órában nem volt túl hasznos. Németből úgy jutottam el ide, hogy csak annyit foglalkoztam vele, amit általánosban, de főleg gimiben tanítottak, nyelvvizsgára nem készültem külön. Az a fajta vagyok aki nagyon szereti a nyelvtant tanulni, a szabályokat, táblázatokat úgyhogy ez a módszer sem megerőltető. Angolból jelenleg az alapnál is kevesebb tudásom van. Annyi, ami innen onnan ráragadhat egy 22 évesre. Ha innentől belevetem magam az angolba mennyi idő lenne elérni a középszintet egyedül (ha lehet)/nyelvtanárral/csoportban?

2022. nov. 22. 10:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez pár hónaptól jó sok évig bármi lehet, embere és helyzete válogatja.

Ezek szerint te szereted a nyelveket, szóval aligha leszel a második felén a spektrumnak, de így is erősen lutri lenne jósolgatni.

2022. nov. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Fél év ha foglalkozol vele,és nézel filmeket, tvt
2022. nov. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Biztos, hogy több fél évnél. Így is az eltökéltségedtől függ. Szerintem keress polyglot klubokat, ahol váltogatni lehet a nyelveket. Mindenesetre angol nyelvű társaságokban sokat forgolódjál.
2022. nov. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kb egy év alatt szépen fel lehet húzni magad.

Általános iskolámban az angol oktatás semmit se ért pár alap szó megtanulásán kívül. Gimiben aztán olyan jó tanárokat kaptam, hogy egy év alatt simán felrúgdostak B2-es szintre, pedig az én nyelvérzékem aztán tényleg nulla.

Keress egy jó nyelvtanárt és foglalkozz vele napi szinten (filmek, könyvek videójátékok angolul), ha tényleg élvezed tanulni, gyorsan fogsz fejlődni, nem egy bonyolult nyelv.

2022. nov. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hogy mennyi ideig tart, az nagyban függ attól is, hogy napi, heti, havi hány órát töltesz a tanulással. Ha hetente csak 1 órát fordítasz rá, akkor 10x olyan sokáig fog tartani, mint ha heti 10 órát töltesz tanulással. Ezt a képletet persze tovább árnyalhatja az is, hogy a tanulással töltött időt mennyire hatékonyan használod ki, mennyire eredményesen tanulsz és a tanultakat mennyire eredményesen tudod később előhívni, hasznosítani.


Nem lehetetlen egyedül tanulni sem, főleg, ha téged érdekel és szórakoztat a nyelvtan tanulmányozása is, amit a legtöbben unalmasnak tartanak.


Érdemes a neked megfelelő, nálad működő módszert megkeresni. A hangzás és kiejtés gyakorlásához mindenképp hasznos, ha sokat hallgatsz anyanyelvi tartalmat, akár YouTube, akár filmek, tévé formájában.


Sokan a feliratra esküsznek, engem jobban zavar, mint amennyit segít (főleg, hogy nagyon sokszor a felirat totál mást ír, mint amit valójában jelent, amit mondanak). Szerintem érdemesebb valami olyan filmet (vagy akár egyszerű nyelvezetű, történetű meséket) elővenni, amit már láttál, ismered a történetét és nagyjából tudod, hogy mikor kb. mit mondanak és ezeket nagyon sokszor megnézni, így könnyebben megérted és hozzászoksz az idegen nyelv hallgatásához. Mellette tanulgasd a nyelvtant és építsd a szókincsed, ezzel elég jól tudsz egyedül is haladni.

Ha elmész mellette nyelviskolába, vagy magán tanárhoz és tankönyvvel, meg a hozzá tartozó hangfelvételekkel módszeresen is tanulsz, akkor akár nagyon gyorsan is lehet fejlődni.

2022. dec. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Átlagosan két tanév.
2022. dec. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!