Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mexikóban ugyanazt a spanyol...

Mexikóban ugyanazt a spanyol nyelvet beszélik, amit Spanyolországban?

Figyelt kérdés

2022. dec. 10. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

Igen, mindkét országban spanyolul beszélnek. Egy spanyol nyelv van, és annak van rengeteg helyi dialektusa. Például a madridi spanyol sem ugyanolyan, mint az andalúz spanyol, vagy a murciai spanyol, de ezek közelebb vannak egymáshoz, mint a mexikói spanyolhoz.


Általánosságban elmondható, hogy az európai és a latin-amerikai spanyolajkúak túlnyomó többsége gond nélkül megérti egymást, így nyugodtan kimondhatjuk, hogy ugyanazt a spanyol nyelvet beszélik, csak más-más dialektusban.


Hogy egy hazai példát hozzák, egy dunántúli falu Mari nénije és egy székelyföldi falu Józsi bácsija is más-más dialektusban beszél, de gond nélkül megértik egymást, hiszen mindketten ugyanazt a magyar nyelvet beszélik, csak apró változtatásokkal.

2022. dec. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen.

De vannak kulonbsegek, ahogy az angol is kicsit "kulonbozik" az Angliaban hasznalttol, az USA-ban es Ausztraliaban. Vagy, ahogy felismered, hogy valaki magyarul beszel, de Erdelybol jott vagy a Vajdasagbol, vagy Vas megye kornyeki vagy szabolcsi. Ugyanazt a magyar nyelvet beszeljuk, de megis, akinek van fule meghallani a kulonbseget, az felismeri, ki, hol tanulta a nyelvet.

A spanyolt beszelik sok Del-Amerikai orszagban is, es ok is megmondjak, hogy ki honnan valo, a spanyol nyelv hasznalata alapjan.

2022. dec. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. dec. 10. 20:34
 4/4 anonim ***** válasza:

2/3

" A spanyolt beszelik sok Del-Amerikai orszagban is, es ok is megmondjak, hogy ki honnan valo, a spanyol nyelv hasznalata alapjan." Pontosan, Mexikoban kezdtem el a spanyol nyelvet tanulni. Amikor Kubaban voltam azt kerdeztek tolem,hogy ugye On Mexikobol jott? Kesobb Spanyolorszagba koltoztem, ugyanez tortent. Ferjem holland, sokaig Argentinaban elt. De az elso mondata utan mar tudtam, hogy honnan jott.

2022. dec. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!