Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Érdemes így is kiköltözni...

Érdemes így is kiköltözni külföldre, ha nem beszéljük a nyelvet?

Figyelt kérdés

Szeretnénk kiköltözni Ausztriába, de nem beszélünk németül. Párom angolul beszél, de én sajnos azt sem. Az ő munkájában főleg az angol dominálna valószínű kint is. De én mit kezdek majd? Persze tudom tanuljam meg. Jelenleg tanulom, de nem könnyű. És nagyon kétségbe vagyok esve, hogy velem mi lesz odakint?

Elsősorban azokhoz szól a kérdésem, akik így vagy hasonlóan vágtak bele. Mit tanácsoltok? Megéri? Párom 2-3x ennyit keresne kint mint itthon. Én meg.. hát én is valószinű, hogy többet, főleg majd ..de szerintem jelenleg is, csak mit dolgozok majd? Nem szeretnék olyan munkát majd ahova nem járok be szívesen és gyomoridegem lenne tőle. Emiatt is nagyon félek. Illetve az egész változástól is. Egyik pillanatban azt érzem menni kell, mert jobb lesz a jövőm és majd a gyerekeimnek is jobb lesz és sikerül majd minden. Másik pillanatban meg a sírás kerülget, hogy mi lesz velem ott.

Akik így indultak útnak, nektek hogy ment? Mit tanácsoltok? Hol kezdjem majd kint?



2023. júl. 13. 22:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mihez értesz? Mi a szakmád?
2023. júl. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Persze, a kisgyerek is úgy születik oda hogy még nem beszéli a nyelvet.
2023. júl. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Német nyelv alapos ismerete nélkül NE menjetek, mert Ausztriában nem fogtok tudni érvényesülni, ügyeket intézni, munkát se fogtok kapni. Rokonaim kimentek, ők jól tudtak németül, de még nekik sem volt könnyű a kezdet. És bárki bármit mond, kint mindig is bevándorlók lesztek, idegenek, ezt tudnotok kell. Ha tudtok németül, van releváns munkatapasztalatotok, van némi tartalék a számlátokon és szeretitek a kihívásokat, akkor persze hajrá.
2023. júl. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#1Nincs kifejezetten szakmám. De dolgoztam már korábban kereskedelemben, recepción, színházban segétkeztem és biztosítási munkám is volt már.

#2 na igen, de neki van jobb esetben 2 szülő, aki megtanítja beszélni

#3 nem tudunk németül :( párom beszél angolul elég jól és ennyi...pont ezektől félek én is, hogy fogok elindulni, de sokan csak jókat mondanak... de jó lenne még másokat is meghallgatni, köszi a véleményt

2023. júl. 13. 23:40
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor kiköltöztünk Németországba a feleségem nem beszélt németül szinte semmit. Az első évben én dolgoztam, ő minden nap a nyelv suliban volt. 1 év alatt eljutott a középfokig.
2023. júl. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Elétek tesznek németül egy szerződést mit csináltok? Hivatalos ügyeket hogyan intézitek? Bármire szükségetek van hogyan mondjátok el?


Német nyelv nélkül esélytelen, az angol akkor oké ha turista vagy de kiköltözéshez édeskevés.

2023. júl. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Ha jó képzettségetek van, vagy a munkahely munkanyelve alapból az angol, pl. nemzetközi intézményeknél, akkor van rá esély. Bécs lakosságának egyhamada nem osztrák, és a külföldiek egy része nem beszél németül. Intézmények, szolgáltatók fel vannak készülve erre, és lehet velük angolul kommunikálni. De jó munkát csak akkor fogtok kapni, ha a képzettségetek, szakmai tapasztalatotok pótolja a nyelvtudás hiányát és az adott munkakörben nem kell németül kommunikálni.
2023. júl. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

Némettudás és szaktudás nélkül legfeljebb segédmunkás lehetsz egy olyan brigádban, aminek magyar a vezetője, meg lehetőleg a munkatársak is. Ilyen csapatba viszont csak ismerettség alapján lehet bekerülni. És még akkor is fennáll a veszélye, hogy kihasználnak, hiszen nem tudod mit íratnak alá veled, már ha egyáltalán hivatalosan alkalmaznak.

Ilyen melóval nem fogtok annyit keresni, hogy a lakbér, rezsi, kaja kifizetése után több maradjon meg, mint idehaza, így semmit nem nyertek vele.

Úgy kiköltözni, hogy egyikőtök sem beszél németül, felelőtlenség. Fél év intenzív tanfolyamon megtanultok valamilyen szinten németül itthon, aztán utána már nekivághattok.

2023. júl. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Jelenleg úgy áll, hogy még van időnk tanulni. Írtam fentebb, hogy tanulom a nyelvet, csak nehéz számomra nagyon. De próbálkozok, egy középfok biztos nem leszek mire kiköltözünk, legalábbis nem érzem ezt jelenleg. Munkaszerződést el is tudok vinni, átolvasni és lefordíttatni, ha nem olyan a cég, akkor szerintem megengedhetik.

#5 te milyen munkával kezdted? Illetve mennyire tudtál németül? Feleséged milyen munkával tudott kezdeni 1 év kihagyás után?

2023. júl. 14. 07:56
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

9: én programozó vagyok. Valamivel B2 alatt alatt voltam németből, ez neccesen volt elég a mindennapi ügyekhez (lakásszerződés, számlák, hivatalos ügyek). A munka szerencsére főleg angolul ment, azzal nem volt gond :-)


A feleségem 1 év után szült. Utána viszont az eredeti szakmájában, óvónőként helyezkedett el (addig még fejlesztette a nyelvtudását).

2023. júl. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!