Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan lehet az, hogy valaki...

Hogyan lehet az, hogy valaki külföldön él és dolgozik 4 éve, de nem beszél anyanyelvi szinten, széleskörűen az adott nyelven?

Figyelt kérdés
Csak a mindennapi élethez/munkával szükséges nyelvezetet tudja (azt viszont folyékonyan).
2023. okt. 21. 17:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Anyanyelvi szinten jellemzően csak azok beszélnek akiknek anyanyelvük az adott nyelv.


Azért tudja a csak a mindennapi élethez szükséges dolgokat, mert másra nincs szüksége.


Bonyi?

2023. okt. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem. De én külföldön éltem 6 évet, ott is tanultam (általános suli vége+középiskola), és simán felsőfokra jutottam.
2023. okt. 21. 17:49
 3/21 anonim ***** válasza:
95%
ööö... hol van a felsőfok az anyanyelvi szinthez képest???
2023. okt. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ha a privát környezete nem az adott ország nyelvén beszél, hanem magyarul, akkor sokkal kevesebb esélye van rá, másrészt négy év után senki nem beszélhet anyanyelvi szinten - ehhez jóval több, tizenév kell -, harmadszor kérdésed, mennyire társasági ember.

Másrészt egy iskola egész más mint egy munkahely, az iskolában kifejezetten hangsúlyos téma a nyelvtanulás, illetve sokkal több idö van rá, egy munkahelyen meg dolgozni kell, nem beszélgetni nem munkával kapcsolatos témákról.

2023. okt. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
#3 felsőfokon azért már bármilyen társaságban bármiről lazán elbeszélgetsz (én igen).
2023. okt. 21. 18:20
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért nem igaz, föleg, ha csak felsöfokú vizsgád van, tényleges tudásod nincs.

Másrészt meg olyan ember nincs, aki "bármilyen társaságban bármiről lazán elbeszélget", még az anyanyelvén sem.

2023. okt. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ma már angollal simán elboldogul az ember egy nagyvárosban + egy kicsi helyi nyelv. Feleségem 15 éve él itt és alig tud magyarul, de ugyanez sok külföldi kollégámról, ismerősömről is elmondható.
2023. okt. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Anyanyelvi szintet elsajátítani rohadt nehéz, 4 év meg szinte semmi. Ha meg más honfitárssal mész ki, illetve munkahelyen van egy közvetítő nyelv, akkor érthető, hogy nem tanulja meg olyan masszívan az ember a terület nyelvét.
2023. okt. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

"én külföldön éltem 6 évet, ott is tanultam (általános suli vége+középiskola), és simán felsőfokra jutottam."

. Vagyis az anyanyelvi szintet neked sem sikerül elsajátítanod, pedig gyerekként, a szenzitív időzakban kezdhetted el.

2023. okt. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
#6 tényleges tudásom van, idegen nyelven érettségiztem mindenből, jó eredmènnyel.
2023. okt. 21. 19:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!