Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Külföldön élö magyarok!...

Külföldön élö magyarok! Mennyire beszélitek az ottani nyelvet és a magyarotok változott e azóta?

Figyelt kérdés

Légyszi írd meg hogy milyen regota vagy kint, magyarokkal laksz e, tartod e a kapcsolatot kinti magyarokkal.

A magyar nyelv nehezkesebben megy mióta kint vagy?


2018. máj. 29. 18:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Két hete vagyok kint,németül még nem tudok, de már töröm a magyart.
2018. máj. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Tudom ez nem sok idő, szeptember óta élek Bécsben. Angolul tanulok az egyetemen, a német nyelvtudásom sokat fejlődött, de messze nem tökéletes még. Nincsenek itt magyar ismerőseim. Előfordult már, hogy amikor magyarul beszéltem otthoni ismerősökkel véletlen beletettem egy angol/német szót ( ez engem is meglepett), de egyébként semmi. Vannak külföldi magyar ismerőseim akik 20+ éve külföldön élnek, egyáltalán nem törik a magyart:)

20L

2018. máj. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Tizenkét éve élek Angliában. Az angolt, ha nem is anyanyelvi szinten, de egész jól beszélem.

A legtöbb itteni ismerősöm szintén bevándorló, lengyelek, szlovákok, horvátok, stb. Magyarul szinte kizárólag az otthonmaradt ismerősökkel, családdal beszélek.

Magyarul egyszer-kétszer előfordul, hogy egy-egy ritkán használt szó nem jut eszembe, de ennyi. Sosem értettem hogy lehetne elfelejteni az anyanyelvet...

2018. máj. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Svedorszagban elek tiz eve, anyanyelvi szinten beszelem a svedet , de magyar akcentussal, a magyar nyelvtudasom semmit nem épult le
2018. máj. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
25 éve élek Németországban, németül folyamatosan beszélek, kisebb hibákkal, a magyar tudásom meg változatlanul jó.
2018. máj. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%

"Sosem értettem hogy lehetne elfelejteni az anyanyelvet..."


Akkor felejted el, ha nem használod, nagy logika. És van még egy fontos tényező: nem mindegy, hány évesen mentél ki.

Unokatestvéreim nem érintkeznek magyarokkal Kanadában, 20 év alatt lekopott a magyarjuk olyan szintre, hogy komolyan törik, ha pl velem beszélnek. Úgyhogy inkább angolul beszélünk egymás közt is, mert nincs annyi órája a napnak, hogy arra várjunk, hogy összeraknak egy mondatot.

2018. máj. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A magyart torni rohej, de a szokincs az leepul, az biztos.
2018. máj. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

2 éve élek Londonban, a magyarok csak annyit változott, hogy feltettem egy két erdelyiek által használt szavat, meg furcsa tagozat, mert erdélyi magyarokkal lakom.

Onnan tudom ezt is, mert amikor hazamegyek, rohognek rajtam az otthoniak, hogy ez a szó mit jelent:)

Szóval ja változik a szókincs ha huzamosabb ideig azt hallod.

2018. máj. 30. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

2 éve élek Londonban, a magyarok csak annyit változott, hogy feltettem egy két erdelyiek által használt szavat, meg furcsa tagozat, mert erdélyi magyarokkal lakom.

Onnan tudom ezt is, mert amikor hazamegyek, rohognek rajtam az otthonunk, hogy ez a szó mit jelent:)

Szóval ja változik a szókincs ha huzamosabb ideig azt hallod.

2018. máj. 30. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

2 éve élek Londonban, a magyarok csak annyit változott, hogy feltettem egy két erdelyiek által használt szavat, meg furcsa tagozat, mert erdélyi magyarokkal lakom.

Onnan tudom ezt is, mert amikor hazamegyek, rohognek rajtam az otthoniak, hogy ez a szó mit jelent:)

Szóval ja változik a szókincs ha huzamosabb ideig azt hallod.

2018. máj. 30. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!