Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent a következő mondat?...

Mit jelent a következő mondat? "Egyes lények azonban nem esnek a dualizmusba azáltal, hogy saját megjelenítésüket externálják, hanem azonnal felismerik az alapból származó jelenségeket, mint saját természetük lényegtelen megjelenését."

Figyelt kérdés

Az "externálják" szót nem értem. Megkerestem szótárban, de így sem igazán értem.

Hogyan lehetne magyarul mondani azt a szót?



dec. 24. 02:48
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Érdekes és hasznos volt, amiket írtál. És legalább segíteni akartál, ezt nagyra értékelem. Mindre zöldet adtam.
dec. 25. 17:04
 12/17 anonim ***** válasza:
Kösöznöm szépen, és kellemes karácsonyt kívánok Neked!
dec. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, köszönöm szépen a jókívánságot és áldott karácsonyt kívánok Neked!
dec. 25. 21:09
 14/17 anonim ***** válasza:

Nagyon szépen köszönöm! Sok boldogságot az újévben is.

Szanszkritul is tanulsz, esetleg tibetiül? Én latint, cigány nyelvet tanultam (a szanszkritra, ha más-más okból is, de mindkettő hasonlít, a latin a protoindopeuróopaihoz közelebb álló korábbi nyelvállapot konzerválása, a cigány meg a közelebbi leágazás miatt). A tibeti nyelv meg meglepő módon a mai kínainak a távoli és korábbi nyelvállapotokat is konzerváló rokona, annak ellenére is, hogy a tibeti nyelv az ragozós (az ősi kínaihoz hasonlóan), míg a mai kínai meg izoláló tipológiájú.

dec. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az angol externalis(z)ing szo jelentese ezek:


külsővé vagy külsőleg nyilvánvalóvá tenni. 2. : önmagán kívüli okoknak tulajdonítani : racionalizálni. externalizálta a sikerre való képességének hiányát.

dec. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

#14. Kívánok én is Neked békés, boldog, sikerekben gazdag új esztendőt! :)

Sajnos nem tanulok szanszkrit és tibeti nyelven, de azért több kifejezéssel is megismerkedtem az elmúlt években.

dec. 30. 04:34
 17/17 A kérdező kommentje:
#15. Köszönöm!
dec. 30. 04:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!