Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A "takony" szó inkább vulgáris...

A "takony" szó inkább vulgáris vagy teljesen rendben van, vagy van a hétköznapi nyelvben elfogadottabb formája? Vagy csak az átlagos ember kapcsol ehhez a szóhoz negatív kontextust? A takony szó az "csúnya" szó vagy teljesen normális? Tovább.

Figyelt kérdés

Úgy értve például, hogy azt is lehet "csúnyán" mondani, hogy "sz.r" vagy pl. úgy is, hogy széklet.

Húgy -> vizelet - bár itt is valószínűleg a húgy is megfelelő, hiszen a húgyhólyagnak is az a neve, hogy HÚGYhólyag, nem pedig vizelethólyag.


Mit tudtok a takony szóról?

És milyen szinonimái vannak?

De nem gyerekeknek való szavakra gondoltam, hanem felnőtt emberek közti kommunikáció során.



jan. 3. 15:29
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Semmi értelme törölni az ilyen kérdéseket.


Ennél sokkal sokkal durvább, szándékosan trágár vagy vulgáris kérdéseket pedig sokszor otthagynak.


Amúgy én is kérdeztem már a takonyevéssel kapcsolatban évekkel ezelőtt, azt nem törölték, legalábbis nem tudok arról.


Keress rá. Igaz, nem sok válasz jött.

febr. 18. 14:36
 12/17 A kérdező kommentje:
febr. 18. 14:39
 13/17 BringaManó ***** válasza:
kérdés törlése? volt ilyen javaslat?....
febr. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem olvastál egy hozzászólást. Úgy tűnik, hogy törölve lett. Csak arra reagáltam, de így persze érthetetlen, hogy miért.
febr. 18. 16:22
 15/17 BringaManó ***** válasza:
ja?, azt tényleg nem, kösz.
febr. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert arra panaszkodtam, hogy egy …admin törölte az egyébként tudományos kutatásnak készült kérdésemet az orrváladék elfogyasztásáról. Az adminok sajnos rendkívül mimózalelkűek ezen az oldalon, ami megengedhetetlen lenne ebben a szakmában.
febr. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy így járt a hozzászólásod.
febr. 18. 23:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!