Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Aktív angol készségek hogyan...

Aktív angol készségek hogyan fejleszthetők otthon?

Figyelt kérdés

Felsőfokú nyelvvizsgára készülök angolból. Körülvettem magam a nyelvvel, így a passzív nyelvtudásom jó most, listening, reading nagyon jól megy.

Viszont(!) ha írni vagy beszélni kell az már nem megy annyira jól, mint a többi rész.

Heti egy órát tudok tanárhoz járni, a többi napon, hogy tudnám ezeket a skilleket is fejleszteni?



febr. 7. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Beszélsz magadnak, írsz magadnak.
febr. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Nem kell, hogy bárki hallja, vagy olvassa, kijavítsa, stb., anélkül is nagyon hasznos tud lenni (már középfokra készülve is, de később is).
febr. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Fórumra is járhatsz, bármely témában.
febr. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Beszélgetsz az MI-vel dolgokról.. ha mással nem.
febr. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Huddersfield válasza:
73%

Szivesen segitek a beszed reszben ha kell...


I live in the UK, and I am using the language day in, day out due to my work and family set up. Happy to help.


Az irast pedig tudod azzal fejleszteni hogy kulonbozo temakrol irsz. Pl.. why watching tv as a child is not a good idea / practice ... vagy why travelling with a checked in luggage is a hassle... etc

febr. 10. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az írás egyszerűbb, a tanár is adhatna fel témákat otthoni kidolgozásra , akár úgy, hogy megfogalmazod, leírod, de majd az óra elején kötetlenül, saját szavaiddal kell elmondd, mit fogalmaztál meg (felsőfokra készülve ezek már lehetnek elég összetett témák). Beszéd nehezebb, keress valami online pen-palt, akivel tudsz csetelni/videócsetelni angolul, biztos vannak ilyen fórumok és/vagy hasonló érdeklődés mentén. Ismeretségi körben, munkahelyen, egyetemen, baráti körben stb. próbálj meg találni valakit, akinek az anyanyelve angol és hajlandó segíteni, akár ilyen nem időrabló módon, hogy elkíséred vásárolni és közben beszélgettek vagy ha van félórája egy kávéra meghívod és közben folyamatosan beszéltet téged stb. Ha anyagilag belefér még 1-2 hetente plusz 1, csak beszélős óra esetleg (nem tudom mennyi időd van hátra a vizsgáig).
febr. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Angol fórum, chat, online játék angolul, voice chat. Én nem készülök vizsgára, de 10 éve beszéltem kb angolul, de végre találtam valakit akivel tudok online játszani, és tolerálja a silány angol tudásom. Azért remélem bele fogok jönni megint.
febr. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%

de 10 éve beszéltem kb angolul

Helyesen:

de kb 10 éve beszéltem utoljára angolul


elnézést!

febr. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!