Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért nem tudják azt mondani,...

Miért nem tudják azt mondani, hogy vak?

Figyelt kérdés
Miért kell azt mondani a vakra vagy vaknak, hogy „világtalan“, „másként látó“, meg „fogatékos“, „megnyomorodott“, stb.-nek nevezni, amikor megvan a hivatalos neve, és sokakat sérthet a kifejezés (jogosan).

márc. 8. 19:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
65%
Rád se mondják hogy hülye, hanem azt hogy furcsán okos.
márc. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
34%
Mert az adott illetönek kellemetlenebb úgy????
márc. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdést. Hol nem mondják azt hogy vak? Nagypapám olyan rosszul lát már, hogy papírja van róla hogy vak (azért foltokat lát még, bot nélkül is tud közlekedni). Az orvos is azt mondta neki hogy "Ön vak" pedig nála még csak a teljes vakság sem áll fenn
márc. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
57%
Nekem egyszer az osztályfőnököm tartott egy kb. félórás fejmosást arról, hogy a siketek nem "süketek", mert ez sértő és alpári kifejezés. 🤡 Igen, imádtam az osztályfőnökömet...
márc. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

1 Nem értelek. Épp azt mondom, hogy mondják azt, hogy vak, mint világtalan, fogyatékos, vagy épp megnyomorodott, és társai.

2. Értem, de az, hogy világtalan, meg megnyomorodott, sokkal kellemetlenebb, és bántó.

Amúgy köszönöm az eddigi válaszokat. :)

márc. 8. 20:20
 6/29 anonim ***** válasza:
55%
Hogy lehetne bántó az a kifejezés hogy vak vagy süket? Hát ez a neve az állapotnak. Ez olyan mintha valaki azért panaszkodna mert azt mondják rá hogy "rákos" ahelyett hogy "daganatos". Értem én hogy 2024 van, mindenki kezd elpuhulni és manapság már minden sértő, de azért húzzunk már meg egy határt. Semmi bántó nincs abban hogy ha valakire azt mondják hogy süket, fogyatékos, vak vagy retardált
márc. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
71%
Míg a vak az nem bántó, addig a fogyatékos nagyon is. Fogalmad sincs miről írsz
márc. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
36%
Lehet lovagolni a szavakon, meg megsértődni a semmin, csak nem sok értelme van. Kicsikét szar ezt a túlzott érzékenységet látni itthon nálunk is, minket magyarokat sok negatív jelzővel lehetett illetni, de azzal nem, hogy érzékeny lelkű puhányok lennénk. De úgy látszik a nyugati kultúra "krémje" már ide is elhozta a sok kirakatproblémáját.
márc. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim válasza:
18%
7# a süket is bántó, a siket meg nem :D
márc. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Rengeteg helyen olvasson és hallom, hogy valaki azt mondja a vaknak, hogy világtalan, fogyatékos, vagy megnyomorodott.

A vak szó természetesen nem sértő

6,nem a vak szó a bántó, hanem a fogyatékos, világtalan, vagy a megnyomorodott és társai.

3, igen, tudom, hogy így van. Nekem is ez áll az orvosi és hivatalos papírokon.

márc. 8. 20:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!