Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolosok, ezt meg tudnátok...

Angolosok, ezt meg tudnátok magyarázni?

Figyelt kérdés

Csak egy dolog érdekelne, amit sosem értettem. Itt a birtoklásról van szó. Nem tudom, hogy van e különbség a kettő között, vagy csak van e ennyire választékos az angol nyelv. Íme két példa:


1. The eye of the tiger.

2. The tiger's eye.


Most csak ez jutott eszembe :D

Szóval a jelentése mindkettőnek ugyanaz, de akkor mi a különbség mégis?



márc. 12. 06:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
29%
Az első esetben az eye a hangsúlyosabb. De gyakorlatilag ugyanazt jelentik.
márc. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Snapette ***** válasza:
42%

A különbség ugyanaz, mint a magyarban:

A szeme a tigrisnek.

A tigris szeme.

Technice ugyanaz, csak a hangsúly kicsit más.

márc. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%

Inkább eyes, nem?


Ha tárgyaknak vagy állatoknak a valamijéről van szó, inkább az "of"-os szerkezetet használják, ha embernek a valamijéről, vagy valami olyasmi, hogy "today's newspaper", akkor meg a másikat.

Aztán időnként azt látjuk-halljuk, hogy mégsem így csinálják - hogy miért, azt ők se tudják. Mindenesetre ha te a szabályt követed, működni fog.

márc. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%
Én is így tanultam, ahogy a 3-as írta.
márc. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

Egyrészt van ez a szabály is, amit #3 rosszul említ, hogy embereknél és a magasabb rendű állatoknál az 's a szokásos.

Másrészt van az a szabály is, amit #1 rosszul említ, hogy az angolban a vége a hangsúlyos.

Harmadrészt van egy csomó 'így szoktuk', mint például:

London's most famous square

a month's recess

the cat's litter

the care of the sick

the ingenuity of the Chancellor

Szóval ez sem olyan egyszerű. Ha használod a nyelvet, megmaradnak az olvasott vagy hallott formulák. Na, hát ezért nem szabad nemangoltól tanulni, mert félrevezet.

márc. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
41%

"nem szabad nemangoltól tanulni, mert félrevezet"

Szóval lehet, hogy te is... :)

márc. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

"Másrészt van az a szabály is, amit #1 rosszul említ, hogy az angolban a vége a hangsúlyos."

Pont azt írtam, hogy az elöl lévő tag a hangsúlyos.

márc. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ennek a hangsúlyozáshoz semmi köze. Egyiket is, másikat is ki lehet ejteni úgy is, hogy az eye legyen hangsúlyozva, meg úgy is, hogy a tiger.
márc. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Pont azt írtam, hogy az elöl lévő tag a hangsúlyos.

Pont az a baj... :D

márc. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
33%

"Szerintem ennek a hangsúlyozáshoz semmi köze. Egyiket is, másikat is ki lehet ejteni úgy is, hogy az eye legyen hangsúlyozva, meg úgy is, hogy a tiger."

Ha szorgosan tovább művelődsz, mire kilépsz a hetedik általánosból, tudni fogod, hogy a hangsúly az nem csak a beszédre vonatkoztatható kifejezés:

"vmit több hasonló közül előnyben részesítő, vminek a fontosságát, lényeges voltát kiemelő"

Ez az úgynevezett értelmező szótárban van, valamikor azt is megérted, az micsoda.

márc. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!