Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angliában élve a magyar...

Angliában élve a magyar szavakat angolosan szoktátok kiejteni?

Figyelt kérdés

Például a gulyásleveves hogyant ejtitek? Angolosoan goulash? Pont egy mérnök oktatott ki, hogy a gömböc (a konvex test, ami a magyar találmány!) azt nem így magyarosan kell mondani, hanem GOMBOC, valahogy úgy ejtve, hogy gámbák.

Valahogy nem szeretem, ha a magyar szavakat angolosan kell kimondani, főleg, ha még ki is oktatnak emiatt. Már az is irritál, hogy itt mindenki Andy-nek (Endi) szólít, mert az Andrást/Andrist nem akarják kimondani.



márc. 13. 09:57
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

"külföldieknél valószínűleg olyan keresztnevek lesznek, amiket nem ismersz - nem fogod tudni eldönteni, hogy férfi vagy nő"

Azt csak példaként írtam, hogy talán az az oka a vezetéknév és a keresztnév külön-külön kérésének, hogy tudhassák előre, hogy milyen nemű lesz az illető, és magyar nevekre gondoltam, amelyek esetében abból, hogy "név", még nem egyértelmű, hogy ki férfi meg ki nő (hiszen vannak olyan Ibolyák, akiknek a vezetékneve Dávid, meg vannak olyan Dávidok, akiknek a vezetékneve Ibolya!), viszont abból, hogy mi a keresztnév, már egyértelmű, hogy férfi-e vagy nő-e az illető, így nem kell egy külön rovatban rákérdezni a nemre.

De más oka is lehet, írtam is. Pl. az, hogy amikor ábécésorrendbe akarják majd rendezni a neveket, akkor a vezetéknevek alapján tehessék meg - amit külföldön is így szoktak, nem csak Magyarországon, ehhez viszont egyértelműsíteni kell, hogy melyik a vezetéknév, és melyik a keresztnév.

Meg még ezen kívül is eszünkbe juthat más ok, ha kicsit megerőltetjük a fantáziánkat, csak most nincs hozzá kedvem. :)

márc. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!