Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Német B2 napi 3-4óra tanulással?

Német B2 napi 3-4óra tanulással?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon meg szeretnék tanulni, minél előbb németül (ÖSD/GOETHE) B2 szinten.

Jelenleg A1-2 szint között vagyok. Heti 1x tudok menni tanárhoz, viszont mellette intenzíven és lelkesen tudok a feladatokkal, nyelvtannal foglalkozni napi 3-4 órát. (+ rádió hallgatás, filmek)


Kb. így mennyi idő lehet a B2 elérése szerintetek?



ápr. 18. 11:11
 1/1 anonim válasza:

Számomra a német tanulásnál az segített és segít (már megvan nekem a B2, most a C1 nyelvvizsgára gyúrok), hogy minden egyes nap 20-30 percen keresztül csak hangosan beszélek németül, összefoglalom a napomat, gondolataimat, néha kevésbé megy (nem tudom, hogyan fejezzem ki magamat) vagy nem tudom, hogy mit mondjak, akkor interneten keresek képeket, amiket leírok és egy sztorit alkotok róla... A nyelvtannal foglalkozni jó dolog, csak próbálkozz minél interaktívabb lenni vele. Az egy nagyon jó dolog, hogy németül hallgatsz rádiót és nézel filmeket.

Mivel nem ismerlek, ezért nehéz tippelnem, de azt mondanám, hogy, ha napi 3-4 órát töltesz némettel, akkor egy félév alatt mindenképp fel tudsz rá készülni. Még az fontos, hogy specifikusan a nyelvvizsgára készülj, mármint a témaköröket vedd figyelembe, hogy mindegyikhez egy megfelelő szókincsed legyen. Egyébként a tanárod valószínűleg jobban meg tudná ezt neked mondani.

ápr. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!