Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nehéz a bolgár nyelv?

Nehéz a bolgár nyelv?

Figyelt kérdés
szerintetek szép nyelv?
2011. jan. 10. 20:20
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
Nem tartom nehéznek. Én oroszt tanultam, és abban sincs semmi extra nehézség, a bolgár ehhez áll nagyon közel. Hát hogy szép-e? Nem igazán, mert a sok lágy mássalhangzó, valamint a mássalhangzó-torlódások miatt nem cseng túl jól. De a német szerintem csúnyább, a legszebb meg az olasz. A szláv nyelvek valahol félúton vannak.
2011. jan. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A nehézsége leginkább attól függ, hogy kényszerből, vagy önmagadtól tanulod-e.

Én nem tartom szép nyelvnek, de attól még sokan annak tarthatják :)

2011. jan. 11. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A bolgár egy szláv nyelv, amely majdnem teljesen elvesztette a szláv nyelvekre jellemző névszóragozást. Cserébe viszont az igék rendkívül bonyolultan működnek, sok érdekes jelentésárnyalat és szempont megjelenik az igeragozásban. Tehát míg az oroszban van egy bonyolult névszóragozás és az igék nem túl bonyolultak, ez a bolgárban pont fordítva van.


A hangzása szerintem semmi különös, sőt, kifejezetten unalmas: szláv nyelv, de keményebb (kevesebb a lágy hang), és megvan benne a román ă és â megfelelője, (mivel a bolgár az albánnal és a románnak sok közös sajátosságon osztozik.). Egy szárazabb, keményebb délszláv nyelvnek hangzik.

2011. jan. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!