Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha nekem nagyon alapszintű z...

Ha nekem nagyon alapszintű z angol nyelv tudásom és így kiköltözöm angliába olyan körülmények közé hogy nem kommunikálok magyarokkal akkormennyi idő alatt tanulom meg a nyelvet?

Figyelt kérdés
2011. máj. 7. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:
3.hónapban már nem fogsz az alapokon gondolkozni,hanem kapásból tudni fogod használni.Persze csak rendes körülmények között.A 3.-hónap után már jöhet a közép szint.Meg jó mert a hétköznapi beszéd egy kicsit más lesz mint a tanult.Felveszed a szlenget is.
2011. máj. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szóval akkor egy év alatt simán megtanulhatom ha a nyelvtanjából ithon nagyon hülye vagyok :D
2011. máj. 7. 15:27
 3/10 anonim ***** válasza:

nálunk a két leggyatrább angolos ment ki Írországba és Kanadába. igaz, már jópár éve ott élnek, de magasan a felsőfok felett van a tudásuk.

ne aggódj, csak figyelj, tanulj, és kérd, h javítsanak, ha valamit nem jól mondasz.

2011. máj. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Meg, csak figyelj oda alaposan, hogy mit mikor és miért mondanak, és persze hogy hogyan. Ehhez azért kell némi háttértudás is, úgyhogy némi alap nyelvtan mégis kell. De nem kell túlspilázni én azt mondom.
2011. máj. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

igen megtanulod pár hónap alatt mert automatikusan rögzülni fog a nyelvtan


(igaz nekem német közegben nem rögzült anémet nyelvtan de ennek ellenére folyékonyan beszélek és megértik. de az angolban legalább nincs der die das, annyira rosszul nem mondhatod, max did-et használsz have + 3.alak helyett, azaz összekevered a két múltidőt vagy hasonlók történhetnek)


amúgy, tipp: ha megveszed a Dohár Péter-Verasztó Lajos féle kis angol nyelvtant, abból tutira megérted az egészet, az az egyik legjobb nyelvtan könyv és nem unalmas, hanem vicces.

2011. máj. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Ezek a cserediák programok a legjobbak a nyelvtanulásra. Szerintem az az idő, amit kint tölt valaki (általában 1 év) nagyon hasznos, és simán felső fokú szint felett fog beszélni az illető.

Én németbe voltam, kezdetben enm szerettem a nyelvet, de kint már a 2. hónapban úgy beszéltem mint itthon kb egy felsőfokús emberke.

Az volt poén nálam, hogy hazajöttem és akkor gyorsan nyelvizsga. Írásbeli része 96% szóbeli része pedig 55% szal nem lett meg a szóbelim, a magnó miatt. A kommunikációs részre 100%-ot kaptam, de a magnón meg elfelejtettem a kétszeri meghallgatás után, hogy mit is mondott, mire is kell majd figyelni :D Elmondtam volna, csak hát hülye kérdések voltak benne, hogy melyik évben volt a ... csata stb. xD De másodszorra meglett az is 92%-osan.

2011. máj. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én is néztem ezeket a cserediákos programokat de ezek nagyon nagy költséggel járnak ahogy láttam nem kis összeget kell befizetni és én nem állunk olyan jól sajnos .
2011. máj. 7. 18:03
 8/10 anonim válasza:
Mi se vagyunk gazdagok, de szerintem ha teheti valaki, akkor egy havi fizetést erre rá lehet szánni, mert megéri.
2011. máj. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 18:03


Nem tudom, hogy fiú vagy-e vagy lány, de ha lány vagy, akkor szerintem az au pair-kedés még mindig nagyon jó lehetőség a nyelvtanulásra. Egyrészt folyamatosan a család felől is érnek a nyelvi ingerek, másrészt pedig a család sok esetben hozzájárul a nyelvtanfolyamhoz is, ami általában vizsgával zárul a végén. (IELTS ált.) De vannak ingyenes tanfolyamok is, illetve olcsóbbak, amit a zsebpénzedből is ki tudsz fizetni.


Fiúknak sajnos nem tudom, milyen hasonló lehetőségeik vannak...

2011. máj. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok :/
2011. máj. 10. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!