Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mikortól számít egy ember...

Mikortól számít egy ember poliglottnak?

Figyelt kérdés

Én pl. örmény-ukrán családban születtem (anyám ukrán, apám örmény). Az örményt, oroszt, ukránt, magyart hibátlanul írom/beszélem emellett felsőfokú angol és német nyelvvizsgám van. A hébert és a latint tanulgatom, ha eröltetném, meglenne a középfok.

Akkor én most poliglottnak vagyok elmondható ? Mik a pontos kritériumok...?


2011. máj. 28. 02:05
 1/2 Vree ***** válasza:
89%

Ha több nyelven tudsz folékonyan beszélni, akkor az vagy.


Kritérium? Nincs vizsga rá vagy ilyesmi. :D Ugyanolyan kontextusban használják (használják egyáltalán?) mint azt hogy valaki kétnyelvű, vagy több anyanyelvű...Az a lényeg hogy több nyelvből is nagyon magas szinten állsz.

2011. máj. 28. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Annak, hogy ki számít polyglottnak, hány nyelvet kell milyen szinten ismerni, nincs pontos definíciója. A leghíresebb polyglottok az olasz Mezzofanti kardinális, aki (állítólag) 38 nyelvet tökéletesen beszélt, és még további 30 nyelven folyékonyan társalgott, és megértett még 50 dialektust. Egy ma élő polyglott a Johan Vandewalle belga építész, aki 22 élő és kilenc holt nyelvet ismert, Dabi István 103 nyelvből fordított, Lomb Kató is annak számít, Kemény Ferenc 40 nyelvből fordított, 24 nyelven írt, 12 nyelven beszélt, Caterina Valente (ismert énekesnő) 12 nyelvet beszélt. Szerintem te is annak nevezheted magadat.
2011. máj. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!