Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Japán nyelvről tapasztalatok?

Japán nyelvről tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Itthon szeretnék tanulni japánul mert nagyon teccik, viszont semmilyen nyelvtani összefoglalót vagy netes szótárat nem találtam.


Az írást nem szeretném megtanulni mert nagyon időigényes nekem meg nem nagyon van sok időm főleg egyetem mellett, viszont úgy hallottam hogy a nyelvtana viszonylag egyszerű.


Ez mennyiben igaz? (tudom h csak 2 igeidő van, de akk a jövőidőt hogy fejezik ki?)



Elsősorban zeneszövegekbe tetszik nagyon ott ugye nem szoktak udvariassági formákat használni?:\



Összességében vélemények tapasztalatok? Mindenkit szívesen meghallgatok !:)


2011. aug. 5. 09:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Miért is? Amúgy meg egyáltalán nem szórakozok, én abból tanultam egyedül, és sikerült letennem a középfokú nyelvvizsgát. Tehát wow, mégis működik.
2011. aug. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Logikátlan sorrendű kanji-és szókincstanítás, összevissza furiganáz (pl. nem ismételteti az emberrel a már megtanult kanjikat) béna, túl könnyű feladatok, vagy éppen olyanok, amiknek semmi értelme.

nem azt mondom, hogy nem lehet belőle tanulni, mi is tanultunk belőle, de a világ egyik legrosszabb japán nyelvkönyve ettől függetlenül. Amúgy ha a genki alapján le lehet tenni a közepet, megyek felsőzni...:D:D:D

2011. aug. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Akkor bizony mehetsz. :) Egyáltalán nem rossz könyv az a Genki, akármit mondasz. A nyelvtani részt remekül megtanultam belőle. A kanjikat meg a szavakat pedig egyáltalán nem belőle tanultam.
2011. aug. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy haladsz a tanulásban, de ez az oldal nagyon jó arra, hogy segítse az otthon tanulókat. Az input módszer segítségével gyorsan megtanulhatsz japánul. Az input módszerről itt olvashatsz többet:


[link]


Motivációnak:


Khatzumoto az input módszerrel tanult meg japánul 18 hónap alatt. A nap 24 órájában japán környezetet teremtett magának. Így olvasott, beszélt, hallgatott mindent. Tízezer mondat megtanulása után anyanyelvi szintem beszél japánul. Szóval igen is lehetséges otthon megtanulni bármilyen nyelvet a japánt is csak elég kitartás kell hozzá.


Khatzumoto blogja


[link]

2012. jan. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!