Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tényleg másképp hallják a...

Tényleg másképp hallják a tüsszentés hangját más országokban? :D

Figyelt kérdés

egy svéd barátommal beszélgettünk arról, hogy milyen érdekes, hogy más országokban másképp hallják a hangokat. Ő azt mondta, hogy ha egy svéd tüsszent az ATJO -nak hangzik. Én mondtam neki, hogy minálunk HAPCI, de ha próbáljuk visszatartani, akkor HACCS -nak hangzik (legalábbis nekem) xD

És azt is mondta, hogy, ha valaki tüsszent, azt kell mondani, hogy 'prosit'

Én meg: 'Egészségedre!'

Ezen meg is lepődött, mert bonyolultnak találta. xD Arról is beszélgettünk, hogy az angolszász nyelvterületeken miért kétféleképpen mondják ki, aki tüsszent:

-Bless you!

-Gesundheit! (nekem ez túl németes)


Erre nem találtunk választ...


ti hogyan halljátok a saját tüsszentéseteket? (ez második kérdés volt ide) :D


2011. aug. 20. 20:28
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

utolsó válaszadónak: igen, igen, a japánok mindenre adnak hangokat, amin nagyon csodálkozok. Nagyon jó lehet a hallásuk!

Régen egy Narutós fórumban mindenki arról vitatkozott, hogy miért van mindennek hangja? xD Ugyanis az egyik epizódban egy fiú szappanbuborékokat fújt és annak olyan hangja volt, hogy: bugybugybururururu xD

2011. aug. 20. 21:16
 12/14 anonim ***** válasza:

Párom tüsszentése: vafu(uuuuu)m. :DD

Nekem olyan hpszih.

Nem igazán hasonlít a "hapci"-ra. :D

2011. aug. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én így hallom: Hááá hááááá hÁhÁÁÁááÁ HááÁáÁÁááÁÁ ... csIÁáIIáÁÁÁÁÁÁ *lö hatalmas ordítás* ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
2011. aug. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Fingkirály ***** válasza:
"eeeEEEPHŰŰŰ"
2019. máj. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!