Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen nehéz a lengyel nyelv?

Milyen nehéz a lengyel nyelv?

Figyelt kérdés

Milyen nehéz a lengyel nyelv?

Szeretnék megtanulni lengyelül és szeretném megkérdezni tőletek hogy szerintetek ez milyen nehéz nyelv?

Nektek hogy tetszik a lengyel nyelv?

Azt mondják hogy ez a legszebb szláv nyelv..szerintetek?


2011. aug. 22. 09:00
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom Nagy Lajos volt egy időben uralkodója Lengyelországnak. De nem egyesítette, külön irányította. Magyar nem örökölte utána a Lengyel trónt.

A visegrádi királyi találkozón lett megbeszélve, hogyha neki nem lesz fia, akkor ő lesz majd az utód, s így lett. De abban nem vagyok biztos, hogy Nagy Lajos volt-e a Visegrádi találkozón. Legalább is nekem ez maradt meg.

Azóta már biztos elkezdett megtanulni lengyelül. Szerintem én is megtanulom.

2014. jan. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

> Nagy Lajos volt-e a Visegrádi találkozón?

Mint trónörökös, biztosan ott volt, de 1335-ben a király még Károly Róbert volt.

2014. jan. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

> Magyar nem örökölte utána a Lengyel trónt.

Nagy Lajos után a lánya, Hedvig örökölte a lengyel trónt.

A lengyelek Jadwigának nevezték, hozzáadták a litván nagyfejedelemhez. Halála után szentté avatták. Innen származik a Jagelló (Jagiełło) dinasztia, amelynek leghíresebb képviselői I. Ulászló (aki bizonyos legendák szerint NEM HALT MEG a várnai csatában, hanem vígan élt sokáig a napsugaras Madeirán távol a lengyel és magyar trónviszályoktól) és II. Ulászló (Dobzse László) a magyar királyok sorában.

>A visegrádi királyi találkozón lett megbeszélve, hogyha neki nem lesz fia, akkor ő lesz majd az utód, s így lett

Lehet, de 1335-ben ez még korai volt.

2014. jan. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!