Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen nehéz a lengyel nyelv?

Milyen nehéz a lengyel nyelv?

Figyelt kérdés

Milyen nehéz a lengyel nyelv?

Szeretnék megtanulni lengyelül és szeretném megkérdezni tőletek hogy szerintetek ez milyen nehéz nyelv?

Nektek hogy tetszik a lengyel nyelv?

Azt mondják hogy ez a legszebb szláv nyelv..szerintetek?


2011. aug. 22. 09:00
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Hát angolos vagyok,szóval nem tanultam eddig szláv nyelveket úgyhogy nehezebb dolgom lesz

Amúgy ti ismertek lengyeleket szerintetek milyen emberek,mert én most vasárnap jöttem haza Krakkóból és nagyon jól éreztem magam

2011. aug. 22. 19:34
 12/23 anonim ***** válasza:
37%

Nekem nagyon nem tetszik. Szerintem a legcsúnyább szláv nyelv. Egyedül az orosz szép a szlovák pedig nem csúnya.


De a szláv nyelvek nem nehezek, szóval ha van hozzá kedved nyugodtan tanuld :-)

2011. aug. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Anyai ágról lengyelek is voltak az őseim között,igazából ezért is szeretnék megtanulni lengyelül
2011. aug. 23. 19:48
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem egy szép nyelv, az 'írásképe' pedig a legrondább az összes nyelv közül. Ellenben érdekes. A nehézségéről nem nagyon tudok mit mondani.


De amúgy egy kicsit több határozottságot: meg akarod tanulni? Hát tanuld, ha szívből csinálod, akkor nagyon könnyen menni fog. Ellenben ha ezt itt megkérdezed, hogy kinek mennyire tetszik, és jönnek olyan válaszok, mint az enyém...


A lényeg: magad miatt dönts. Ha neked tetszik, és meg szeretnéd tanulni, ne fogd vissza magad. Minden nyelv sok kaput és különféle gondolkodásmódot nyit meg előtted.

2011. aug. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

A lengyel nyelv nehézségei (az oroszhoz képest):

a kemény-lágy mássalhangzó párok többen vannak (pl. sz-s');

eggyel több eset van (megszólító is),

több a mássalhangzó-váltakozás főnévragozás közben,

erősebb az élő-élettelen megkülönböztetés főnévragozás közben.

Fonetikusabb viszont a helyesírás.

Nagy fába vágod a fejszédet, de a közelség, a hagyományos lengyel-magyar barátság, és nem utolsósorban a lengyel lányok szépsége miatt megéri.

2011. aug. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Én másfél éve tanulom, és nagyon szeretem :) Hangzásra nekem tetszik, az írásképe viszont elsőre tényleg ijesztő. Na jó, másodikra is :D De bele lehet jönni.

Nehéz. Ki kell fogni a jó tanárt, főleg, ha nem ismersz más szláv nyelvet (én sem). Én időnként a hajamat tépem, hogy miért kell egy mondat minden egyes szavát ragozni egy rohadt nyelvtani eset miatt.. Dehát ezzel jár :D

A lengyelek pedig nagyon kedvesek, jó fejek!

2011. aug. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Ott ahol sok lengyel él (pl Anglia-Írország) szerintetek hasznosíthatom majd a lengyelt? mennyire van erre kereset?
2011. aug. 25. 19:33
 18/23 anonim ***** válasza:
80%

A lengyel nyelv SZÉP. És NEHÉZ. (Persze elsőre minden nyelv annak tűnik :D )


Nehéz, leginkább a bonyolult nyelvtan miatt:

- Sok eset van, pl. birtokos eset, tárgyeset, részes eset, eszközeset, stb. Van, amelyik nagyon egyszerű(tárgy és eszköz), de van olyan, amelyikkel vért lehet izzadni, mert nem egyértelmű, hogyan kell az esetnek megfelelően leragozni a szavakat (birtokos).

- A hímnemnek és a nőnemnek nagyon eltérő a ragozása és vannak olyan szavak, ahol nagyon nem egyértelmű, hogy milyen neműek.


Ami könnyű a lengyelben (pl. angolhoz viszonyítva):

- a kiejtés nagyon egyszerű, egy kis gyakorlással hamar rááll az ember nyelve a tipikus lengyel hangokra

- A nyelv maga nagyon konkrét, a ragozásból adódóan kizárt, hogy ne tudnánk értelmezni valamelyik részét egy mondatnak. Vannak befejezett és folyamatos igék, mint a magyarban (eszik-megeszik, lát-meglát), ami azonnal egyértelműsíti, hogy ki mit mikor hányszor meg hogyan csinált.

- A hallás utáni szövegértést maximum a hadarás nehezítheti meg, egyébként nagyon szépen ki lehet hallani a szavakat.


A lengyel nyelv szépségét pedig tökéletesen visszaadja ez a videó:

http://www.youtube.com/watch?v=fhdg3PBvTc8


:)

2011. szept. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2011. szept. 10. 09:10
 20/23 anonim ***** válasza:
97%

Siewasz!


,,Lengyel Magyar két jó barát, együtt harcol, s issza borát.''

,,Polak Wegier dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki''


Ezt a közmondást mind a lengyelek, mind a magyarok ismerik, a saját nyelvükön. Nincs még két ilyen ország, akiknek ilyen közmondásuk volna. A lengyelek a magyarok legjobb barátai ez biztos.


A lengyel magyar barátság már az Árpádházi királyok kora óta létezik, és folyamatosan csak erősödött napjainkig. Volt olyan is, hogy Lengyelország és Magyarország egyesült néhány évre.


Én azt mondom a lengyel nyelv megtanulása egy nagyon jó ötlet. :)

2013. nov. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!