Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyiket nyelvet szeretitek...

Melyiket nyelvet szeretitek jobban: japán vagy kínai (mandarin)?

Figyelt kérdés
u.i.: a kínaiban nincsenek a hiraganához meg katakanához hasonló írásjelek?
2011. szept. 9. 23:57
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Nem fogom végigcsinálni, csak az első félévre vettem fel a tárgyakat hozzá. Idén kezdőről indul egyébként.
2011. szept. 10. 15:44
 12/20 anonim ***** válasza:
Ez nem változtat azon, hogy a tanárok kompetenciája a nullával egyenlő, és péklapáttal kéne tarkón vágni mindegyiket Balázson és Katin kívül (akik meg úgysem tartanak nyelvórát). Magyarán az összes alulképzett japánt, aki a saját anyanyelvével nincs tisztában annyira, hogy taníthassa, nemhogy egyetemen...Ucsival meg Onóval az élen...
2011. szept. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Én nyelviskolában (momiji), illetve interneten mindenféle oldalon.
2011. szept. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
És Ogamiról mi a véleményed? Vele 2, Uchikawával egy óránk lesz.
2011. szept. 10. 16:08
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyiket se beszélem, de hangzás alapján a kínai jobban tetszik. A japán szerintem kicsit monoton és minden mondatot annyira gyorsan és egybefüggően mondanak, hogy egy szónak hallatszik, de nem kifejezetten csúnya.
2011. szept. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Ogamival nem lesz órátok, csak meg van hirdetve. Ha mégis akkor kiröhöglek benneteket, mert Ogami nem beszél sehogy, csak japánul, azt is mínuszos hangerővel. Amúgy ő olyan szövegeket ad órákon, amiket az MA-sok nem értenek, aztán ha nem tudjuk elolvasni felolvassa helyettünk, vizsgán meg mindenki ötöst kap. Aranyos bácsi, de semmit nem tanít. De legalább nem alattomos, kétszínű, álszent és szemét, mint Ucsi ^^
2011. szept. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
A meg van hirdetve de nem lesz vele óra azt jelenti, hogy valószínűleg csak a neve alatt futtatnak egy halom kurzust (a mieinket is), de nem ő fogj tartani.
2011. szept. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én mindkettő nyelvet nagyon szeretem. Japánnal már 16 éve foglalkozom, két évig éltem és tanultam is ott, s tény, hogy nehéz nyelv, de mindent megér!


Igen, az egyetem nem nyelviskola - ahogy ezt előszeretettel hangoztatják. Mondjuk azért szerintem jogosan is. Én még '98-ban kezdtem a japán szakot - mondjuk akkor még nem lehetett azt megcsinálni, amit most sokat tesznek: hogy nulla nyelvtudással kezdik el a szakot... ami azért angolon, vagy németen messze elképzelhetetlen lenne.


A kínairól csak egy gondolatot: Japánban rengeteg nagyon jó barátom lett Tajvanból és Hongkongból. Mindkét helyen egy kicsit "más" kínait beszélnek, a tajvani kicsit lágyabb, a hongkongi keményebb, olyan, mintha vitatkoznának - de azok miatt az emberek miatt, akiket megismertem, a kínai is közel áll a szívemhez.

2012. febr. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Engem inkább a Japán vonz
2019. júl. 2. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Japán, főleg az animék miatt. Meg szeretném tanulni legalább leírni kanjival és romajival a szavakat, a romajik kiejtése már megy.
2020. márc. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!