Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyikből melyiket? Fkhhlakfgf...

Melyikből melyiket? Fkhhlakfgfherirhlgdslghdklhbfgligh

Figyelt kérdés
Helló! Van munkám, tehát nem arra keresek nyelvet. (Rengeteg időm is van.) Elhatároztam, hogy megtanulok minden Európában levő nyelvcsaládból egyet. A finnugorból nem tanulok, mert magyarul már beszélek. Tehát szlávból, újlatinból, germánból és skandináv(germán)ból szeretnék egyet-egyet. De nem tudok választani. Köszi a válaszokat!(A kérdéshez azért írtam olyan hülyeségeket, mert kiírta, hogy túl rövid:))
2011. szept. 24. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

Üdv!


Szlávból vagy az oroszt tudom ajánlani, vagy a lengyelt. Előbbit azért, mert talán a legegyszerűbb szláv nyelv, utóbbit pedig azért, mert szeretem (mondjuk az oroszt mégjobban). :) Nyelvtanuk 80%-ban megegyezik, de a szókincs terén is igen jelentős átfedés figyelhető meg.


Újlatinból a franciát szokás elsőként említeni, mert az a leghasznosabb, de mivel te nem munkára keresel nyelvet, hanem hobbiból, így azt mondom, abba kezdj bele, amelyik a legjobban tetszik. Amit nem árt hozzátenni az az, hogy a spanyolra a "világ legegyszerűbb nyelve" jelzőt szokás alkalmazni, ami viszont egyáltalán nem igaz, magyar anyanyelvűként legalábbis semmi szín alatt sem.


Germán nyelvek közül az angol vagy a német alapvetőnek mondhatók. Északi germán nyelvek közül én a feröeribe vagy az izlandiba kezdenék bele, főleg akkor, ha téged is érdekel az északi mitológia. Az mondjuk mindenképpen hozzátartozik, hogy ezeknek igencsak rafinált a kiejtése és a helyesírása, csakúgy, mint az angolnak, nyelvtanuk pedig jóval bonyolultabb annál.

2011. szept. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
Lengyel, francia, német és svéd. Ha a hasznosságot nézzük, akkor először a lengyelnek feküdnék neki, és ha már ott vagyok, elkezdeném a csehet is.
2011. szept. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szláv: orosz (elég könnyű)

Germán: angol (később esetleg német)

Újlatin: spanyol (később francia, bár az elég nehéz)

Skandináv: svéd (később az angol+svéd jó lesz a némethez)

2011. szept. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az indoeurópai egy nyelvcsalád. Tehát a magyar mellett baszkul, angolul és máltaiul kell tanulnod.


A szláv/újlatin/germán/skandináv kategóriák esetén értelemszerűen az orosz-francia-angol-svéd, vagy ha tudsz angolul, az orosz-francia-német-svéd a megfelelő választás, mert ezeken a nyelveken lehet a kategóriájukon belül a legtöbbet művelődni.

2011. szept. 26. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Megjegyzés az előbbi hsz-okhoz: a francia nem lényegesen nehezebb a spanyolnál, és a spanyol nem különösebben könnyű.
2011. szept. 26. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!