Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Magyarországiak! Mely szavakon...

Magyarországiak! Mely szavakon szoktatok fennakadni, amikor átjön hozzátok egy pl szerbiai?

Figyelt kérdés
Vicces élmények? Pl nálunk a slag tejszínhabot jelent. Mi a kávét slaggal isszuk, ti pedig tejszínhabbal :D
2011. okt. 12. 15:29
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

szerbiában a tornacipő patika :)

az üdítő szokk

a fahéj cimet

2011. okt. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
a cicanadrág helánka :)
2011. okt. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

barátnőm vegyes házasságból származik, szerb suliba is járt, de nagyon tartja, hogy ő bizony magyar

múltkor Szegeden egy cukrászdában sikerült jagodás szokkot kérnie... a pincér arca magáért beszélt :) Barátnőm pedig értetlenkedett, mert meg volt róla győződve, hogy magyarul rendelt :)

2011. okt. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Tisztán beszélek magyarul, meg magyar tagozatra is jártam. Csak van, hogy egy és ugyanarra a dologra teljesen külön szavat használnak nálatok, vagy nálunk. Pont mint amiket felsoroltatok ti is :)
2011. okt. 12. 16:21
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Én is jártam úgy, hogy Budapesten elfelejtettem, hol vagyok, és hasábburgonya helyett "otthoni" kifejezést használtam. Szegény pincércsaj... égett a fejem rendesen utána.

Az üdítőre mi simán málnát mondunk. Elég vicces eset volt, mikor a férjem megkérdezett egy BP-ről származót, hogy : milyen málnát kérsz, narancsosat vagy almásat?

2011. okt. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

Patikán én is jót nevettem, egyszer egy barátnőm mesélte egy lánynak, aki magyaroktól jött, hogy neki 3 patikája is van. A lány meg nézett, hogy jó gazdag lehet, ha 3 gyógyszertárja van XD

Én meg Pestre mentem, egy ottani barátnőmhöz (akkor épp még csak nemrég ismerkedtünk meg), és jót nevettünk egyes szavakon. Pl amikor kérdeztem hogy szokott-e a helánkákat hordani, mert az tökjól megy a tunikához.

2011. okt. 12. 16:25
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
Ezek tök aranyosak, írjatok még ilyeneket :D
2011. okt. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
35%

„Mely szavakon szoktatok fennakadni, amikor átjön hozzátok egy pl szerbiai?”


Semelyiken. Miért kéne fennakadni?

2011. okt. 13. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

én sváb vagyok és nálunk a kenyér csücske a "sercli", amit sokan nem értenek.

A nagymamám pedig a barack helyett "borockát" mondott

2011. okt. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
:DD Nagyon jók ezek is, amiket ti írtok!
2011. okt. 13. 14:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!