Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Aki tud angolul, az alapból...

Aki tud angolul, az alapból megért egy angol számot (mondjuk első hallásra)? (teljesen megérti, vagy csak a tartalmát, vagy csak nagyjából a tartalmát)?

Figyelt kérdés
2011. okt. 23. 16:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"És el tudtok vonatkoztatni a szövegtől - hogy csak a zene miatt szeretitek - vagy a szöveg tartalma abszolút befolyásolja a zene hangulatát?"


Én nem csak angol nyelvű számokat hallgatok, hanem mindenféle mást is amit nem értek - ott nem érdekel miről szól, nem fogok mindennek utánanézni.. Angol/magyar szövegeknél viszont szeretem ha valami olyasmiről szól a szám, amivel tudok "azonosulni". Pl. nem hallgatok hősszerelmes számokat, se olyat amik drogokról szólnak, csúnyán beszélek bennük, stb. Persze kivételek vannak, ha valami tényleg tetszik zeneileg, el tudok vonatkoztatni a szövegtől.

2011. okt. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
üvöltős heavy metal:-D
2011. okt. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én jól tudok angolul (felsőfokúm is van), de az az igazság, hogy én még magyarul sem értem sokszor a dalszövegeket. Valaki írta, hogy ő addig nem tud élvezni egy számot, amíg nem tudja, miről szól. Na, én abszolút nem ilyen vagyok, muzikális típus vagyok és pont a dallam érdekel, nem érdekel rendszerint a szöveg. Az csak töltelék. Viszont sok mindent első hallásra lejátszok zongorán úgy, hogy nem tanultam. Pl. itt van ez a szám:


http://www.youtube.com/watch?v=W6yu3srpoHs


Ezt se értettem sokáig (utánajártam:D), és mégis imádom.

2011. okt. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!