Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik a legtöbbet beszélt...

Melyik a legtöbbet beszélt hivatalos nyelv a világon?

Figyelt kérdés
2011. okt. 28. 07:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Mondjuk még annyit tennék hozzá, hogy nem értem, minek ezen vitatkozni?

Ettől még mindenki azt a nyelvet tanulja és használja, amit szeretne... És nincsen semmi baj azzal sem, ha valaki szuahéli, vagy mit tudom én milyen nyelvet választ.

Nem értem, miért veszik egyesek személyük elleni sértésnek, ha valaki nem az angolt teszi első helyre... :s

2011. okt. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
A statisztikában, amit linkeltem, nem csak native oszlop van, hanem total is...
2011. okt. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

nem mindegy, hogy anyanyelvként legtöbbet beszélt, mert akkor a mandarin.

ha simán legtöbbet beszélt, akkor spanyol és angol.

2011. okt. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Én nem szándékoztam veszekedni, csak nem tetszett, hogy egyesek próbálták kiforgatni azt, amit leírtam. Egyébként a belinkelt statisztika szerint 328 millióan beszélik anyanyelvi szinten az angolt, és 329 millióan a spanyolt. Én ezt a linket, ezt a statisztikát még meg sem néztem amikor azt a kijelentést tettem, hogy nem vennék rá mérget, hogy többen beszélik a spanyolt akár anyanyelvi szinten is mint az angolt. Magam elé képzeltem a világtérképet, illetve azt, hogy nagyjából mely tájakon beszélhetik a sapanyolt, és mely tájakon az angolt, nekem ez alapján is olyan forma-forma aránynak tűnt az egész. Most, hogy a Wikipédia ilyen 3-400 milliós tételnél kihoz 1 millió főt az egyik javára, az hadd ne legyen már mérvadó. Ha az angol javára hozta volna ki azt a nyamvadék egymilliócskát, akkor sem alapoznék erre. Forma-forma, ez a becslés nagyságrendileg bizony egál. Egyébként meg lesz@rnám, ha a spanyolt nagyságrendileg többen beszélnék, mint az angolt, de tényleg! Viszont az a helyzet, hogy nagyon is jól becsültem meg az arányokat úgyhogy hadd legyen már az enyém az utolsó szó! ;)
2011. okt. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 bánomisén ***** válasza:
Legyen. Ha ez neked ennyire fontos... :-)
2011. okt. 29. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Értékelem a humorodat. :P
2011. okt. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Ez ügyben megkérdeztem egy tolmács barátomat hogy neki mi a véleménye, angol német francia japán kinai és persze magyar a beszélt nyelve, de nehezen bár de spanyol latin és görög is döcögve, szóval bár a körök amiben forog nem mindíg az egész társadalom, és a kinai is kantoni nyelvjárás és nagyon más mint kellene sok helyen deszemélyes tapasztalatai szerint az angol ami mindenhol előfordul, a török bazároktól kezdve aa kinai piacokig és a brasil utcáktól a orosz városokig bár ott inkább a francia a jellemző.

Ő tapasztalatai alapján az angolt mármint a középangolt megtalálni mindenhol, van ahol nehezen van ahol szinte folyékonyan anyanyelvel egyenértéküen pl kína.

Ő személyesen több mint 1 -1.5 milliárdra teszi az angol nyelvet ismerő vagy angolul megértő amberek azámát. Az angot esetleg értő vagy irásban kommunikálót az én véleményem szerint még többre tenném már csak az informatikában használt nyelvek alapján.

2011. nov. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
De hozzátenném az anyanyelvi szint, az más pl a skót sem a középangolt beszéli. Igy már ezt a dolgot nehéz lenne eldönteni.
2011. nov. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

Észak- amerika Angol, európa angol-német dél-közép-amerika spanyol, ázsia kínai


legtöbben kínait beszélik (jó de ők 1 milliárd fölött vannak :D ) utána angolt beszélik rengeteg helyen utána német és max utána jön a spanyol és francia


A spanyol nem vehette fel a "világnyelv" címet mert akkor már mindenhol azt tanítanák

Egyenlőre angol az ami világnyelv

2012. márc. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Kedves 3. válaszoló! Nem hindu, az egy vallás, a nyelv, az a hindi ;)
2012. jún. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!