Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Svájci németet (Zürich) hogy...

Svájci németet (Zürich) hogy tanultátok meg?

Figyelt kérdés
Németet most kezdtem tanulni, ezért még a hoch deutschot sem értem teljesen, de a svájcit egyáltalán nem, még a témát sem tudom kivenni. Mennyi idő alatt lehet megtanulni ? Tanulási javaslatok?
2011. nov. 9. 12:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de én 25 éve tanítom a németet, de még mindig problémáim vannak a "schwytzerdütsch"-csel. Úgy tudom, itthon szervezetten nem tanítják, ha szerencséd van, találsz olyan tanárt, aki kint élt nyelvterületen (vagy anyanyelvi), de igazán kint lehet megtanulni. Ha már középszinten beszélsz németül, néhány hónap alatt teljesen jól bele lehet jönni.:) Egyébként miért ennyire fontos? Ha kinti tanulás vagy munka miatt, akkor ott majd úgyis menni fog.:)
2011. nov. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kb. annyira "német" a svájci "német", mint a holland. Tehát gyakorlatilag egy másik, bár a némethez eléggé hasonlító nyelv.


Léteznek svejcinémet nyelvkönyvek, oktató cd-kt, tanfolyamok.


Itt van pár száz ajánlat:

[link]

2011. dec. 7. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!